فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان، به پاس گرامی‌داشت از بیست‌وهفتم حوت، روز ملی خبرنگار از میان ۴۰۰ خبرنگار و کارمند رسانه‌یی که در یک روند رقابتی آزاد شرکت کرده بودند، ۲۰ تن را در بخش‌های مختلف به‌عنوان خبرنگار و کارمند برتر سال معرفی کرد.

این فدراسیون امروز در نشستی از این افراد تقدیر کرد. در میان این افراد، هدایت‌الله احدی، گویندۀ بخش خبر پشتوی سلام‌وطندار و حمیده مددی، خبرنگار این رسانه نیز جایزۀ بهترین گوینده و خبرنگار رادیویی سال را از آن خود کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گل‌محمد گران، عضو رهبری فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان، در این نشست به رسانه‌ها می‌گوید که این ۲۰ تن از میان ۴۰۰ تن که در روند رقابتی این فدراسیون ثبت نام کرده بودند، پس از ارزیابی و براساس معیارهای هر بخش یک‌یک تن از سوی کمیتۀ داوران به‌عنوان خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی برتر سال انتخاب شدند.

گل‌محمد گران، عضو رهبری فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان

آقای گران می‌افزاید که بخش‌های انتخاب‌شده برای سال ۱۴۰۰ خبرنگاران نشریه، خبرنگاران تحقیقی، گرداننده‌گان برنامه‌های سیاسی، اجتماعی و اسلامی تلویزیونی، گرداننده‌گان برنامه‌های اجتماعی رادیو، طراحان، عکاسان خبری، خبرنگاران آزاد، خبرنگاران رادیویی، گویندۀ خبر، خبرنگاران آژانس خبری، خبرنگاران ورزشی، تفریحی، تمثیل‌کننده‌گان وغیره را شامل می‌شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

لازم به یاد‌آوری‌ست که فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان این رقابت را میان خبرنگاران و کارمندان رسانه‌های کشور از اول ماه حوت سال جاری در سراسر کشور آغاز کرده بود که امروز علاوه بر در میان‌گذاشتن نتیجۀ این رقابت، گزارش سالانۀ خود از وضعیت رسانه‌ها و خبرنگاران را نیز ارائه کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: