مسئولان محلی ولایت‌های غربی و جنوبی کشور از افزایش آمار قربانیان روی‌دادهای ترافیکی در این ولایت‌ها ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند که در کم‌تر از یک ماه پسین، ۴۴ تن به‌شمول زنان و کودکان در نتیجۀ این روی‌دادها جان باخته و بیش از ۱۷۰۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

یافته‌های سلام‌وطندار از آمار قربانیان روی‌دادهای ترافیکی در ولایت‌های غربی و جنوبی نشان می‌دهد که از آغاز ماه حمل سال روان، ۲۱ کشته و ۷۲۱ زخمی در کندهار، ۱۸ کشته و ۶۵۷ زخمی در هرات، ۳ کشته و ۱۱ زخمی در هلمند، یک کشته و ۱۵ زخمی در زابل، یک کشته و ۹۳ زخمی در بادغیس، ۱۲۴ زخمی در ارزگان، حدود صد زخمی در غور و ۶ زخمی هم در فراه به ثبت رسیده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان محلی این ولایت‌ها می‌گویند که قربانیان روی‌دادهای ترافیکی شامل کودکان، زنان و مردان‌ می‌شود. آنان دلیل افزایش روی‌دادهای ترافیکی را راننده‌گی افراد زیر سن، خرابی جاده‌ها و آگاهی‌نداشتن از قوانین ترافیکی عنوان می‌کنند.

از سوی دیگر، مسئولان مدیریت‌های ترافیک شماری از این ولایت‌ها می‌گویند که با آغاز سال‌ جدید و بیش‌ترشدن گشت‌وگذار مردم، آمار روی‌دادهای ترافیکی افزایش یافته است. به گفتۀ آنان، هرچند تاکنون هدایت تازه‌یی از سوی مقام‌های مرکزی به مدیریت‌های ترافیک داده نشده است، اما آنان تلاش می‌کنند که با آگاهی‌دهی مردم، از روی‌دادهای ترافیکی و افزایش آمار قربانیان جلوگیری کنند.

مسئولان این ولایت‌ها از تمامی خانواده‌ها می‌خواهند که وسایط نقلیۀ خود را در اختیار کودکان‌شان قرار ندهند و در کاهش روی‌دادهای ترافیکی با آنان هم‌کار شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

براساس گفته‌های مسئولان صحی کندهار، تنها در شش ماه گذشته ۳ هزار ۹۲۶ تن در نتیجۀ روی‌دادهای ترافیکی در این ولایت زخمی و ۱۲۶ تن دیگر جان باخته‌اند.

گفتنی‌ست که روی‌دادهای ترافیکی در شاهراه‌های کشور با آمدن فصل بهار و بیش‌ترشدن گشت‌وگذار شهروندان، هم‌واره افزایش می‌یابد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: