ذبیح‌‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در توییترش اعلام کرده است که سه تن از عاملان انفجار امروز در مسجدی در منطقۀ «تریلی»، از مربوطات ولسوالی اسپین‌غر ولایت ننگرهار توسط نیروهای امنیتی امارت اسلامی بازداشت شده‌اند. آقای مجاهد نوشته است: «با آن جنایت‌کاران طبق حکم شریعت اسلامی برخورد خواهد شد و به کیفر اعمال شوم‌شان خواهد رسیدند.»

در همین حال، دفتر رسانه‌های ولایت ننگرهار هم در توییترش اعلام کرده است که سه تن از عاملان این انفجار بازداشت شده‌اند. این انفجار پس از چاشت امروز در هنگام برگزاری نماز جمعه در نزدیکی منبر یک مسجد رخ داد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ منابع محلی، در پی این انفجار دست‌کم ۱۵ تن زخمی شده‌اند. وضعیت شماری از زخمیان وخیم گفته شده است. از سویی هم، خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های صحی در ننگرهار گزارش داده است که در پی این انفجار دست‌کم ۳ تن کشته شده و ۱۵ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

دفتر رسانه‌های ولایت ننگرهار نیز گفته است که بررسی‌ها در پیوند به این روی‌داد جریان دارد و به‌زودی با عاملان روی‌داد براساس قانون برخورد می‌شود. مسئولان محلی ننگرهار هنوز دربارۀ نوعیت انفجار چیزی نگفته‌اند.

تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این روی‌داد را برعهده نگرفته است. اما از زمان روی‌کارآمدن امارت اسلامی شاخۀ خراسان گروه داعش در این ولایت فعال بوده است. حدود دو سال پیش نیز در یک مسجد در ولسوالی اچین این ولایت انفجاری رخ داده بود که در نتیجۀ آن ده‌ها تن کشته و زخمی شده بودند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که در هفته‌های پسین شاخۀ خراسان گروه داعش حمله‌های انفجاری و انتحاری مرگ‌بار بر دو مسجد شیعیان در کندز و کندهار انجام داده است. این حمله‌ها نیز در هنگام ادای نماز جمعه رخ دادند و در پی آن بیش از ۲۰۰ تن کشته و دست‌کم ۳۰۰ تن زخمی شدند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: