توماس وِست، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان گفته است که امارت اسلامی اشتباهی را تکرار می‌کند که آمریکا در سال ۲۰۰۱ میلادی مرتکب شد و به امارت اسلامی زمینۀ حضور در قدرت را فراهم نکرد.

توماس وِست، در یک نشست مجازی در انستیتوت صلح آمریکا، تأکید کرده که امارت اسلامی تاکنون برای ایجاد حکومت همه‌شمول هیچ تلاشی نکرده است و باید در این زمینه اقدامات جدی را روی‌دست گیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او افزوده است که آمریکا در افغانستان از حکومتی پشتی‌بانی می‌کند که به آمریکا و متحدانش تهدید نباشد و به حقوق همه شهروندان احترام بگذارد.

وِست از تلاش‌های امارت اسلامی برای مبارزه با فعالیت‌ گروه داعش استقبال کرده و گفته که آمریکا می‌خواهد از اقدامات جدی در برابر داعش و القاعده در این کشور، اطمینان یابد. با این حال، او از افزایش خشونت‌ها در بهار آینده هشدار داده است.

نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان هم‌چنان تصریح کرده است که میان جامعۀ جهانی، غرب و قدرت‌های منطقه اجماع گرمی برای تشکیل دولت فراگیر در افغانستان وجود دارد تا همه قشرهای جامعۀ افغانستان را در رهبری این کشور ببینند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این گفته‌ها در حالی مطرح شده که امارت اسلامی هم‌واره تأکید کرده است که حکومت کنونی در افغانستان همه‌شمول است و نماینده‌گان از همه اقوام در آن حضور دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: