شماری از مسافران مسیر ولسوالی نجراب تا مرکز ولایت کاپیسا می‌گویند که دزدان مسلح در این مسیر اموال راننده‌گان و سرنشینان ده‌ها موتر مسافربری و باربری را سرقت و زنان را «بازرسی بدنی» کرده‌اند.

این رویداد شام گذشته، چهارشنبه بیست‌وششم قوس، در منطقۀ «قبر افغان و پایان پاسگاه ضابط خان بابا» در تپۀ احمدبیگ ولسوالی نجراب رخ داده است.

شماری از مسافران، راننده‌گان و مسئول بخش ترانسپورت ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا، امروز (پنج‌شنبه، ۲۷ قوس/آذر) به سلام‌وطندار می‌گویند که دزدان مسلح از ساعت ۵:۴۵ شام تا ۷:۰۰ شام گذشته، ۲۰ تا ۳۰ موتر مسافربری و باربری را بازرسی و پول نقد، تلفن‌های همراه و اشیای گران‌بهای مسافران را با خود برده‌اند.

دو تن از این مسافران که نخواستند هویت‌شان فاش شود به سلام‌وطندار می‌گویند، هنگامی که دزدان سرگرم گردآوری اموال مسافران بودند، سرنشینان موتر بعدی از ترس اشیای گران‌بهای‌شان را دور انداختند، اما دزدان بر موتر حامل آنان شلیک کرده‌اند که در نتیجۀ آن چندین گلوله به موتر برخورد کرده است.

به گفتۀ این مسافران دزدان مسافرانی را که پول نداشتند، لت‌وکوب کرده‌اند.

یک تن از راننده‌گان مسیر ولسوالی نجراب تا مرکز کاپیسا می‌گوید، دزدان ۱۷ هزار و ۵۰۰ افغانی پول نقد و تلفن همراه او، ۲۰هزار افغانی با یک تلفن همراه از یک مسافر و ۴۵۰۰ افغانی پول نقد با یک تلفن از مسافر دیگر را گرفته‌اند. به گفتۀ این راننده، دزدان زنان را نیز بازرسی بدنی کرده‌اند.

مهرآقا، مسئول بخش ترانسپورت ولسوالی نجراب می‌گوید، مشکلات ناامنی و دزدی در شاهراه این ولسوالی تا مرکز کاپیسا را با ولسوال نجراب در میان گذاشته‌اند، اما ولسوال به آنان گفته است که پس از شام در این شاهراه رفت‌وآمد نکنند.

اما مسئولان فرماندهی پولیس کاپیسا می‌گویند که دزدان شام گذشته تنها اموال سرنشینان سه موتر را در مربوطات ولسوالی نجراب دزدیده‌اند.

عبدالشایق شورش، مسئول دفتر رسانه‌های فرماندهی پولیس کاپیسا ادعای مسافران، راننده‌گان و مسئول ترانسپورت ولسوالی نجراب، مبنی به غارت اموال مسافران ۲۰ تا۳۰موتر را رد می‌کند.

باشنده‌گان ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا می‌گویند، در گذشته نیز در این مسیر ناامنی وجود داشت که با ایجاد یک پاسگاه ناامنی‌ها کاهش یافت، اما پس از برداشتن این پاسگاه از سوی فرماندهی پولیس کاپیسا، دوباره دزدان در این مسیر دست به سرقت می‌زنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: