سازمان جهانی بهداشت (WHO)، به منظور پرکردن خلا در ارائه‌ی خدمات صحی، پشتیبانی خود از ۲۵ شفاخانه‌ی وزارت صحت عامه را افزایش داده است.

این سازمان، برای ارائه‌ی خدمات صحی به بیش از ۴۰۰ هزار تن، داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی را از اوایل ماه سپتمبر، برای سه ماه آینده فراهم خواهد کرد.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

بر اساس تازه‌ترین گزارش سازمان جهانی بهداشت، تشخیص و درمان مالاریا در افغانستان وجود ندارد و این سازمان خواستار عرضه‌ی منظم داروهای مالاریا و مواد مصرفی مورد نیاز به مرکزهای صحی عمومی شده است.

به گفته‌ی این سازمان، اگر این خلا پر نشود، خطر شیوع شدید بیماری مالاریا در افغانستان وجود دارد.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت، آمده که این سازمان با ۵۴ نهاد دیگر از طریق ۷۹۷ مرکز صحی در ۳۳۳ ولسوالی کشور به حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن، خدمات صحی ارائه کرده است.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت، نوشته شده که این سازمان به ۳۱۹ هزار و ۶۸ تن از طریق ۲۲۶ مرکز صحی در ۲۹ ولایت و مناطق دورافتاده و دشوارگذر کشور، انواع خدمات صحی ارائه کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

بر بنیاد گزارش سازمان جهانی بهداشت، این سازمان دو مرکز درمان معتادان به مواد مخدر را در کندهار و ارزگان ایجاد کرده که اولی دارای ۱۰۰ بستر و دومی دارای ۲۰ بستر است.

به گفته‌ی این سازمان، در مجموع پنج هزار و ۹۶۳ مورد سوءتغذیه‌ی شدید که شامل ۲۸۶۲ دختر و ۳۱۰۱ پسر می‌شود، در ۱۳۰ مرکز صحی سازمان جهانی بهداشت بستری و درمان شده‌ اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: