سفارت آمریکا در کابل اعلام کرده است که براساس دستور جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور، روند انتقال کارمندان محلی و هم‌کاران سربازان آمریکایی از افغانستان را آغاز می‌کند. در اعلامیۀ این سفارت که امروز پخش شده، گفته شده است که آن شمار از هم‌کاران محلی سربازان آمریکایی و خانواده‌های‌شان که واجد شرایط ویزای خاص مهاجرت آمریکا اند، از افغانستان منتقل می‌شوند.

براساس اعلام سفارت آمریکا در کابل، پروازهای افرادی که درخواست‌های ویزای خاص مهاجرت (SIV) شان از پیش طی مراحل شده است، در هفتۀ اخیر ماه جولای آغاز می‌شود. با این حال، این نهاد گفته که برای حفظ امنیت این روند، نمی‌تواند جزئیات بیش‌تر این سفر یا شمار افرادی را که ممکن است در آن شرکت کنند، به اشتراک بگذارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

راس ویلسن، سرپرست سفارت آمریکا در کابل گفته است: «واشنگتن برای پشتی‌بانی از روند انتقال کارمندان محلی سربازان آمریکایی با وزارت امور خارجه هماهنگی خواهد کرد. این امر به آمریکا این امکان را می‌دهد تا تعهد خود را نسبت به کسانی که در شرایط دشوار و خطرناک به کشور ما خدمت کرده‌اند، انجام دهد.»

سرپرست سفارت آمریکا در کابل افزوده است که این کشور با ارایۀ کمک‌های امنیتی به نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، کمک‌های توسعه‌یی و بشری و کمک به روند صلح افغانستان، به پشتی‌بانی خود از این کشور ادامه می‌دهد.

راس ویلسن تأکید کرده است که آمریکا اطمینان دارد نیروهای امنیتی افغانستان توانایی دفاع از کشورشان را دارند و آیندۀ این کشور در نهایت باید از طریق گفت‌وگو حل شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سفارت آمریکا در کابل افزوده که هدف واشنگتن جلوگیری از استفادۀ خاک افغانستان به‌عنوان پناه‌گاهی امن برای حمله‌های تروریستی به ایالات متحده و متحدان آن، توسعۀ اقتصادی و خودکفایی این کشور است.

این همه در حالی‌ست که پیش از این کاخ سفید اعلام کرده بود بیش از ۲۰ هزار تن از افغانستان برای دریافت ویزای خاص آمریکا درخواست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: