زهره جلال، عضو شورای ولایتی خوست با پنج عضو خانواده‌اش از سوی جنگ‌جویان طالبان ربوده شده‌اند. ایوب جلال، پسر زهره جلال به رسانه‌ها تأیید کرده است که جنگ‌جویان طالبان مادر و دیگر اعضای خانواده‌اش را زمانی‌ که می‌خواستند به سوی کابل بروند، در مسیر راه ربوده‌اند. زهره جلال عضویت شورای عالی مصالحۀ ملی را نیز دارد.

براساس گفته‌های ایوب جلال، معلومات نخستین نشان می‌دهد که جنگ‌جویان طالبان اعضای خانواده‌اش را به روستای «زرغون‌شهر» ولسوالی محمدآغۀ لوگر در یکی از مرکزهای‌شان برده‌اند.

کفیل ریحان، رئیس شورای ولایتی خوست نیز با تأیید این روی‌داد می‌گوید که بانو جلال با چهار پسر و یک دخترش از سوی طالبان ربوده شده‌اند. به گفتۀ رئیس شورای ولایتی خوست، این روی‌داد پیش از چاشت امروز در نزدیکی شهر پل‌علم، مرکز لوگر رخ داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، حسیب‌الله استانکزی، رئیس شورای ولایتی لوگر به سلام‌وطندار می‌گوید که پیش از چاشت امروز جنگ‌جویان طالبان زهره جلال، عضو شورای ولایتی خوست را با یک نگه‌بانش از موتر پایین کرده و به مکان نامعلومی باخود برده‌اند.

رئیس شورای ولایتی لوگر می‌افزاید، زهره جلال می‌خواست از پکتیا به کابل برود که در نزدیکی شهر پل‌علم از سوی افراد طالبان از موتر پایین شده‌اند.

با این حال، گل‌حیدر احمدی، سخنگوی فرماندهی پولیس لوگر می‌گوید که پولیس بررسی‌هایش را در این زمینه آعاز کرده است.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: