سفارت افغانستان در دهلی جدید امروز با پخش بیانیه‌یی اعلام کرده روند انتقال شهروندان افغانستان که برای درمان به هند رفته و پس از تحولات سیاسی در کشور گیر مانده بودند، آغاز شده است. در بیانیۀ این سفارت آمده که روند انتقال صدها افغان گیرمانده در هند، پس از ایجاد مکانیسمی در هماهنگی نزدیک میان دو کشور آغاز شده است.

قرار است این شهروندان افغانستان از طریق ایران به افغانستان بازگردند. در همین حال، سفارت افغانستان در دهلی جدید گفته است که نخستین دسته شامل ۱۰۶ تن می‌شود و توسط هواپیمای «ماهان» ایرانی به تهران منتقل شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این سفارت افزوده است که افزون بر ایران، آنان در حال جست‌وجوی راه‌های دیگر برای انتقال این شهروندان به افغانستان‌اند.

لازم به یادآوری‌ست که پس از تصرف کابل توسط امارت اسلامی و تحولات سیاسی و اقتصادی در کشور، صدها شهروند افغانستان که برای درمان به هند رفته بودند، هنوز نتوانسته‌اند به کشور برگردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که پیش از این شماری از شهروندان افغانستان در هند که حدود دو ماه می‌شود در این کشور گیر مانده و در تلاش بازگشت به کشور اند، به سلام‌وطندار گفته بودند که به‌دلیل مشکلات مالی و عدم توانایی پرداخت مصارف درمان بیماران‌شان، آنان را از دست داده‌اند.

آنان افزوده بودند که حتی نمی‌توانند جسدهای اعضای خانواده‌های‌شان را به کشور انتقال دهند و به‌دلیل توقف پروازها از هند به کابل و بی‌توجهی مسئولان، هفته‌هاست جسدها در سردخانه‌های این کشور مانده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: