مولوی عبدالهادی حمدانی، مسئول میدان‌هوایی بین‌المللی کابل می‌گوید که پروازهای ملکی داخلی از طریق این میدان به ‌گونۀ عادی جریان دارد؛ اما پروازهای خارجی تاکنون هم با برخی مشکلات فنی روبه‌روست.

آقای حمدانی امروز با پخش یک نوار تصویری گفته است که ۱۰ تا ۱۵ درصد مشکلات فنی در بخش ترمینل پروازهای خارجی وجود دارد. او گفته است که تلاش‌ها برای رفع این مشکلات در چند روز آینده ادامه دارد.

مسئول میدان‌هوایی بین‌المللی کابل دربارۀ پروازهای خارجی گفته که هنوز هواپیماهای کشورهای قطر، بحرین، امارات متحدۀ عربی، اوزبیکستان، قزاقستان و پاکستان به این میدان‌هوایی نشست کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالهادی حمدانی افزوده است که روسیه و ترکیه نیز اطلاع داده‌اند در روزهای آینده با فرستادن کمک به مردم افغانستان، پروازهای‌شان به میدان‌هوایی کابل را از سر می‌گیرند.

مسئول میدان‌هوایی بین‌المللی کابل نیز گفته است که از لحاظ امنیتی، میدان‌هوایی کابل با هیچ مشکلی روبه‌رو نیست و مسافران داخلی می‌توانند بدون تشویش از طریق این میدان سفر کنند.

پروازهای داخلی و خارجی از طریق میدان‌هوایی کابل به‌دنبال تسلط طالبان بر کابل متوقف شد. هفتۀ گذشته پروازهای داخلی از این میدان از سر گرفته شد. پروازهای خارجی هرچند تا امروز به‌ گونۀ رسمی از سر گرفته نشده بود، اما خبرگزاری فرانسه گزارش داده که امروز یک هواپیمای شرکت هوانوردی بین‌المللی پاکستان (PIA) با حدود ۱۰ مسافر به کابل آمده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که در روزهای گذشته نیز چندین هواپیمای خارجی به‌منظور رساندن کمک‌های انسان‌دوستانه به میدان‌هوایی کابل نشست کرده بود، اما خبرگزاری فرانسه نشست هواپیمای پاکستانی به میدان‌هوایی کابل را نخستین پرواز تجارتی خارجی پس از تسلط طالبان عنوان کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: