سفارت آمریکا در کابل امروز با پخش اعلامیه‌یی در واکنش به هجوم شهروندان کشور به میدان‌هوایی کابل گفته است، کسانی‌ که مدرک تأییدشده از سوی این کشور را دریافت نکرده‌اند، از رفتن به میدان‌هوایی خودداری کنند.

سفارت آمریکا در کابل خطاب به شهروندان افغانستان گفته است: «اگر دعوت تأییدشده ندارید، به شما در میدان‌هوایی حامد کرزی و پروازهای تخلیه‌سازی اجازه داده نمی‌شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این نهاد نیز از کسانی ‌که تابعیت آمریکا را دارند، درخواست‌کنندۀ ویزای خاص مهاجرت‌اند یا هم وابسته به دولت آمریکا اند، خواسته است که تا هدایت سفر به میدان‌هوایی را دریافت نکرده‌اند، به میدان‌هوایی کابل مراجعه نکنند.سفارت آمریکا در کابل نیز در پیوند به ویزۀ خاص مهاجرت «اس‌آی‌وی، پی۱ و پی۲» گفته است که این روند زمان‌گیر است و درخواست‌کننده‌گان تا هدایت بعدی منتظر باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پس از آغار روند خروج شهروندان و کارمندان نهادهای خارجی از کشور، ده‌ها هزار تن بدون مدرک پشت دروازه‌های میدان‌هوایی کابل هجوم برده‌اند و قصد دارند کشور را ترک کنند. این امر سبب کندی عملیات تخلیه شده است. در جریان چند روز پسین، چندین تن در نتیجۀ ازدحام کشته و زخمی شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: