مسئولان ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، گفته اند که پس از کابل، اکنون روند تطبیق طرح تغییر رنگ تکسی‌های شهری و اطرافی، در ولایت‌های شمال آغاز شده است.

حسیب‌الله مختار، رییس عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، روز گذشته (پنج‌شنبه، ۹ حمل) در سفرش به بلخ از آغاز روند تطبیق طرح تغییر رنگ تکسی‌های شهری و اطرافی به گونه‌ی رسمی خبر داده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

رییس عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، هدف از این تصمیم را پیش‌گیری از قانون‌شکنی، کاهش جرم‌های جنایی و تفکیک وسایط قانونی و غیرقانونی، بیان کرده است.

حسیب‌الله مختار، گفته است: «تلاش می‌شود که تا یک تا یک‌ونیم سال بعد ما هیچ موتر غیرقانونی نداشته باشیم و شهروندانی که سفر می‌کنند، با خیال راحت سفر کنند.»

در همین حال، آغاز روند تغییر رنگ وسایط در حوزه‌ی شمال، با خوش‌بینی‌های مسئولان محلی در بلخ روبه‌رو شده است و آنان از رانندگان می‌خواهند که در این بخش با مدیریت ترافیک هم‌کاری کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محمدالیاس رحیمی، نماینده‌ی شرکتی که مسئولیت تغییر رنگ وسایط را دارد، می‌گوید که این روند ۹۱۰۰ افغانی هزینه برمی‌دارد و آنان ظرفیت تغییر رنگ ۳۵۰۰ موتر در یک ماه را دارند.

با این همه، شماری از رانندگان وسایط نقلیه که وسایط شان را تغییر رنگ داد‌ه اند، از حکومت می‌خواهند که با یکسان‌سازی رنگ‌ وسایط، جلو گشت‌وگذار موترهای یک‌ کلید و غیرقانونی را نیز بگیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: