ریاست عمومی پاسپورت وزارت امور داخلۀ امارت اسلامی به آمریت‌های پاسپورت ولایت‌های کشور هدایت داده است که روند طی مراحل اسناد متقاضیان جدید پاسپورت را از روز یک‌شنبه، ۲۲ حوت/اسفند متوقف کنند.

ریاست عمومی پاسپورت با ارسال مکتوبی عنوانی آمریت‌های پاسپورت ولایت‌ها نوشته است که براساس معلومات این ریاست، از آغاز فعالیت دوبارۀ آمریت‌های پاسپورت ولایت‌ها تاکنون، این آمریت‌ها اسناد متقاضیان پاسپورت را برخلاف سهمیۀ تعیین‌شدهٔ‌شان طی مراحل کرده و این موضوع سبب شده است که اسناد در آمریت‌های پاسپورت متراکم شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این مکتوب که نسخۀ آن در اختیار سلام‌وطندار قرار گرفته، آمده است که آمریت‌های پاسپورت ولایت‌ها برخلاف هدایت ریاست عمومی پاسپورت، شمار بسیاری از عریضه‌ها و اسناد متقاضیان را بدون ایجاد کمیسیون مشترک طی مراحل کرده‌اند.

براساس این مکتوب که عبدالحکیم حمدی، رئیس تازه تعیین‌شدۀ ریاست عمومی پاسپورت پای آن امضا کرده، آقای حمدی به آمریت‌های پاسپورت ولایت‌ها هدایت داده است که به‌منظور رسیده‌گی به اسناد ذخیره‌شده، روند طی مراحل اسناد متقاضیان جدید پاسپورت از روز یک‌شنبه، ۲۲ حوت/اسفند تا اطلاع بعدی متوقف شود.

رئیس جدید پاسپورت‌ تأکید کرده است اسنادی ذخیره‌‌شده‌یی که حوالۀ/آویز بانکی آن‌ها تا تاریخ ۲۱ حوت/اسفند اجرا شده‌اند، باید هرچه فوری تا روز پنج‌شنبه، ۲۶ این ماه به‌طور کامل طی مراحل و به مرکز ارسال شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، محمدخوانی رسا، سخنگوی فرماندهی امنیۀ بامیان، نیز به خبرنگاران محلی این ولایت گفته است که براساس هدایت ریاست عمومی پاسپورت، آمریت پاسپورت بامیان از امروز (یک‌شنبه، ۲۲ حوت/اسفند) تا اطلاع بعدی عریضۀ جدید نمی‌پذیرد.

به گفتۀ او، آمریت پاسپورت بامیان طبق هدایت ریاست عمومی پاسپورت مکلف است تمامی عریضه‌ها و اسنادی متقاضیان را که پیش از تاریخ ۲۲ این ماه در این آمریت ذخیره شده‌اند، طی مراحل و به مرکز ارسال کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: