«انگشتِ شاه»؛ جاذبه‌ی طبیعی که روزانه میزبان هزاران گردش‌گر داخلی است؛ اما خرابی جاده و نبود امکانات، از چالش‌هایی اند که گردش‌گران بر حل آن تأکید می‌کنند.

انگشتِ شاه در روستای «شبوکند» در هشت کیلومتری مرکز ولسوالی سانچارک سرپل قرار دارد و از گردش‌گران داخلی که از ولایت‌‎های مختلف می‌آیند، میزبانی می‌کند.

شماری از گردش‌گران داخلی، می‌گویند که انگشتِ شاه، یکی از جاذبه‌های طبیعی در ولسوالی سانچارک سرپل است و موجودیت آبشارها و چشمه‌ها به زیبایی این مکان تفریحی و دیدنی افزوده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

عبدالحمید، باشنده‌ی بلخ که به انگشتِ شاه سفر کرده است، می‌گوید که آبشارهای دینی انگشتِ شاه، یکی از جاذبه‌های طبیعی و پربیننده است که نظیر آن را در کشور ندیده است.

به گفته‌ی او، خرابی جاده، نبود برق، کلینیک و رستورانت، از چالش‌هایی اند که باید در راستای ساخت‌وساز و ایجاد آن امارت اسلامی تلاش کند.

بسم‌الله، یکی از باشندگان جوزجان که با شماری از دوستانش برای دیدن این جاذبه‌ی طبیعی آمده است، می‌گوید با این که خرابی جاده و نبود امکانات، مردم را رنج می‌دهد؛ اما آبشارهایی که از دل سنگ‌ها می‌خروشد، دل هر آدمی را شاد و آرام می‌کند.

به گفته‌ی او، اگر امکانات بهتر و تجهیزات پیش‌رفته‌تر به انگشتِ شاه فراهم شود، میزان بازدید از این جاذبه‌ی طبیعی از ۵۰۰ تن در روز به ۲۰۰۰ تن می‌رسد.

در همین حال، مسئولان ریاست اطلاعات‌وفرهنگ سرپل، می‌گویند که تمامی چالش‌های موجود در انگشتِ شاه را با حکومت در میان گذاشته اند و به زودی به آن رسیدگی خواهد شد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

فخرالدین عمیر سرپلی، رییس اطلاعات‌وفرهنگ سرپل، می‌گوید که در ماه پسین حضور گردش‌گران داخلی به انگشتِ شاه به گونه‌ی چشم‌گیر افزایش یافته است.

رییس اطلاعات‌وفرهنگ سرپل، می‌افزاید که هم‌اکنون تلاش‌ها به منظور بازسازی جاده و فراهم‌آوری سهولت‌های بیش‌تر ادامه دارد.

بر بنیاد معلومات مسئولان ریاست اطلاعات‌وفرهنگ سرپل، در پنج روز گذشته ۱۰ هزار گردش‌گر داخلی از انگشتِ شاه که یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های طبیعی در شمال کشور به شمار می‌آید، بازدید کرده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: