هوتلی که نخستین «هوتل خرس قطبی» نامیده می‌شود، در چین گشایش یافت. جاذبۀ اصلی این هوتل، خرس‌های قطبی زنده‌یی‌ست که در هوتل حضور دارند و هم مهمانان و هم نقادان را به خود جلب کرده است.

هوتل خرس قطبی، بخشی از پارک قطبی که در هاربین، بزرگ‌ترین شهر ولایت «هیلونگ جیانگ» قرار دارد، وعده داده تا نمای تمام وقت خرس‌های قطبی برای همۀ ۲۱ اتاق آن مهیا باشد.

در یک پُست وی‌چت رسمی پارک قطبی هاربین آمده است: «خواه شما غذا می‌خورید، تفریح می‌کنید یا خواب هستید، خرس‌های قطبی با شما خواهد بود.»

در تصویرها و ویدیو‌هایی که از سوی رسانه‌های چینی نشر شده است، دیده می‌شود که دو خرس قطبی درون یک محیط بسته با یخ مصنوعی و حوض‌چه‌های کوچک آب در معرض دید مردم قرار گرفته‌اند.

یانگ لیو، سخنگوی پارک قطبی هاربین به خبرگزاری رویترز گفت که محیط بستۀ داخل هوتل تنها بخشی کوچکی از محیط زنده‌گی خرس‌ها را تشکیل می‌دهد و خرس‌ها، در صورت مناسب‌بودن کیفیت هوا و درجۀ حرارت، به بیرون از آن نیز اجازه داده می‌شوند.

او افزود که سوددهی هوتل، جایی که برای گذراندن یک شب باید از ۲۹۰ تا ۳۵۰ دالر آمریکایی هزینه کرد، خیلی بلند است. با این وجود، این هوتل در گشایش آزمایشی‌اش کامل ریزیرو شده است. طرف‌داران حفظ محیط زیست اما کار این هوتل را نقد کردند.

جیسن بیکر، معاون ارشد گروه حقوق حیوانات (PETA) به رویترز گفته است: «خرس‌های قطبی در قطب‌ها جا دارند نه در باغ‌های وحش، نه در قفسه‌های شیشه‌یی و مطمیناً نه در هوتل‌ها.» او افزود: «در طبیعت خرس‌های قطبی ۱۸ ساعت در روز فعالیت می‌کنند. آن‌ها در محل سکونت خود که معمولاً هزاران مایل وسعت دارد، گردش می‌کنند و از زنده‌گی‌ خود لذت می‌برند.»

این نخستین باری نیست که چنین اتفاقی در چین رخ می‌دهد. در سال ۲۰۱۶ ویدیویی از یک خرس قطبی درون یک محفظۀ شیشه‌یی در یک فروشگاه بزرگ در شهر گوانژوی چین همه‌گانی شد و مورد سرزنش جهانی قرار گرفت.

پارک قطبی هاربین در اواخر سال ۲۰۰۵ گشایش یافت و خود را نخستین پارک تفریحی قطبی در جهان می‌نامد.

منبع: سی‌ان‌ان

برگردان: احمدرویین اکبری

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: