مسئولان در وزارت صحت عامه، می‌گویند که تا پایان سال جاری، ۴ هزار و ۲۰۰ عملیات چشم را در ۱۷ ولایت کشور به گونه‌ی رایگان انجام خواهند داد.

آقامحمد توتاخیل، آمر چشم‌پزشکی در وزارت صحت عامه که با یک تیم متخصص به ارزگان رفته، این اظهارات را در جریان سفرش به این ولایت مطرح کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی آقای توتاخیل، آنان برای درمان بیماران چشم در تمام شفاخانه‌های ولایتی یک مرکز دایمی درمان چشم ایجاد خواهند کرد.

او می‌گوید: «امسال برنامه داریم تا ۴۲۰۰ عملیات چشم را در ۱۷ ولایت افغانستان انجام دهیم. افزون بر این، در آینده در هر شفاخانه‌ی ولایتی یک مرکز درمان چشم فعال خواهد شد که داکتر متخصص در آن حضور خواهد داشت.»

این تیم تخصصی به تازگی روند درمان ۵۰۰ بیمار چشم را در ارزگان آغاز کرده است.

کسانی‌ که اکنون در ولسوالی دهراوود ارزگان زیر درمان قرار دارند، از این که چشم شان به ‌گونه‌ی رایگان عملیات می‌شود، خرسند اند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

آنان، می‌گویند که به دلیل فقر، توان درمان چشمان خود را نداشتند و از حکومت می‌خواهند که در آینده نیز چنین تیم‌های صحی را به مناطق شان بفرستد.

گفتنی است که وزارت صحت عامه در حالی بیماران چشم را در ۱۷ ولایت رایگان درمان می‌کند که پیش از این نیز، شماری از نهادها و سازمان‌ها با هزینه‌های شخصی خود شماری از بیماران چشم را در ولایت‌ها درمان کرده بودند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: