شفاخانۀ حوزه‌یی کندز که با داشتن ۲۰۰ بستر برای بیماران بزرگ‌ترین مرکز درمانی در حوزۀ شمال‌شرق کشور به‌شمار می‌رود، خدمات صحی را در بخش‌های مختلف برای مردم ارایه می‌کند. به تازه‌گی یک مرکز مجهز درمانی برای انجام عملیات‌های چشم از سوی نهاد هلال‌احمر قطر در این شفاخانه به گونۀ موقت ایجاد شده است.

دکتر محمدعزیز پیوستون، مسئول مرکز درمانی عملیات‌های چشم در شفاخانۀ حوزه‌یی کندز می‌گوید که آنان با تیم کاری‌شان از چند روز به این‌سو فعالیت‌های‌شان را برای بیماران چشم در این ولایت آغاز کرده‌اند.

آقای پیوستون می‌افزاید، بیمارانی که مشکلات بینایی دارند، روزانه از ولایت‌های تخار، بدخشان و بغلان نیز برای درمان و عملیات چشم به این مرکز می‌آیند. به گفتۀ او، تیم صحی در این بخش تاکنون به مشکلات ۱۴۶ بیمار رسیده‌گی کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، شماری از بیماران و پایوازان آنان از این اقدام نهاد هلال‌احمر قطر و عرضۀ خدمات صحی شفاخانۀ حوزه‌یی کندز ابراز خوش‌بینی می‌کنند و می‌گویند که در این اواخر توجه مسئولان صحی از بهر رسیده‌گی به مشکلات مردم در این ولایت، بیش‌تر شده است.

آنان می‌افزایند که بدون کدام هزینه و به گونۀ رایگان در این مرکز درمانی بیماران‌شان را درمان می‌کنند و شناخت و واسطه‌یی هم نیاز نیست.

در همین حال، مسئولان ریاست صحت کندز می‌گویند که ارایۀ تمامی خدمات صحی در شفاخانۀ حوزه‌یی این ولایت و درمان‌گاه‌های دیگر برای مردم با توجه به وضعیت زنده‌گی آنان، رایگان صورت می‌گیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمدانور بشیر، رئیس صحت کندز می‌گوید که آنان در هماهنگی با نهادهای خارجی در تلاش ایجاد خدمات بهتر صحی برای مردم‌اند. «کلینیک‌ها و شفاخانۀ حوزه‌یی کندز بیست‌وچهار ساعت به‌روی مریضان باز است و پروسه‌یی که از طرف هلال‌احمر قطر است، به مدت دو ماه برای مریضان چشم در کندز خدمت می‌کند و عملیات‌های چشم را انجام می‌دهد.»

هم‌اکنون در شفاخانۀ حوزه‌یی کندز به‌شمول ۲۸ متخصص نزدیک به ۴۰۰ کارمند صحی شامل زنان، در بخش‌های مختلف سرگرم ارایۀ خدمات صحی‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: