مسئولان وزارت اقتصاد امارت اسلامی امروز گزارش کارکرد شش‌ماهۀ خود را همه‌گانی کردند. عبداللطیف نظری، معین مسلکی این وزارت، می‌گوید با آن‌که تحولات سیاسی اخیر بر وضعیت اقتصادی کشور تأثیر منفی گذاشته است؛ اما این به‌معنای سقوط نظام اقتصادی افغانستان نیست.

او از تلاش‌ها برای رشد اقتصادی کشور خبر می‌دهد و می‌گوید که وزارت اقتصاد پالیسی جدیدی را روی‌دست دارد که براساس آن وضعیت اقتصادی بهبود خواهد یافت. آقای نظری تأکید می‌کند که براساس پالیسی جدید، سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد و تجارت نیز غیرسیاسی خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبداللطیف نظری می‌افزاید: «تلاش کردیم که از این وضعیت فروپاشی جلوگیری شود که این اتفاق افتاد و اقتصاد روزبه‌روز در حال رشد است. اما بدون شک چالش وجود دارد، بخشی از این چالش قبول کنیم که میراث حکومت گذشته است.»

مسئولان وزارت اقتصاد در هنگام ارائۀ گزارش کارکرد شش‌ماهۀ خود از تلاش‌های این وزارت برای فراهم‌سازی زمینۀ سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در کشور نیز خبر دادند.

عبدالرحمان حبیب، سخنگوی وزارت اقتصاد، می‌گوید که براساس پالیسی جدید این وزارت، بی‌کاری، فقر و عقب‌افتاده‌گی اقتصادی از میان خواهد رفت.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سخنگوی وزارت اقتصاد می‌‌افزاید: «نفع پروژه‌های انکشافی که از طرف دولت راه‌اندازی می‌شود، تنها به خود دولت برنمی‌گردد؛ بل زمینۀ اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود و از این طریق فقر از میان می‌رود.»

به گفتۀ مسئولان وزارت اقتصاد، با تحولات سیاسی اخیر، قدرت خرید مردم کاهش یافته است. آنان تأکید می‌کنند که این مشکل از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی در پروژه‌های اقتصادی منطقه‌یی به‌زودی حل خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: