شماری از باشندگان روستای «حاجی محمداکبر» در ولسوالی گرمسیر هلمند، می‌گویند که دست‌رسی‌نداشتن به آب آشامیدنی در این روستا، از دیر باز به این سو، روند زندگی روزانه‌ی آن‌ها را با مشکل روبه‌رو کرده است.

صدها خانواده در روستای حاجی محمداکبر، زندگی می‌کنند که به آب‌ پاک دست‌رسی ندارند.

حاجی محمدولی، باشنده‌ی روستای حاجی محمداکبر، می‌گوید که آب این روستا شور است؛ چیزی که باعث شده، او و دیگر باشندگان این روستا، برای تهیه‌ی آب ‌آشامیدنی، به مناطق دوردست بروند.‌

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی او، آب ‌آلوده‌ی روستا، کودکان را به اسهال مبتلا کرده و بسیاری از خانواده‌ها، به همین دلیل، مجبور شده اند به جاهای دیگری بکوچند.

در همین حال، مسئولان محلی ولسوالی گرمسیر، می‌افزایند که از اداره‌های مربوطه‌ی هلمند و شماری از نهادهای کمک‌رسان، خواسته اند که برای حل این مشکل چاره‌ای بجویند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

موسا‌کلیم ثانی، سخن‌گوی ولسوال گرمسیر، به سلام‌وطندار می‌گوید: «مردم عادی در مناطق بنادر و صفار این مشکل را دارند. ما در این مورد با مسئولان ولایتی و نهادها صحبت کرده‌ایم و امیدواریم که مشکل آب حل شود.»

گفتنی‌ است که به دلیل خشک‌سالی‌ها در چند سال پسین، باشندگان بیش‌تر ولسوالی‌های هلمند با کم‌بود آب آشامیدنی و آب برای کشاورزی روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: