مسئولان تلویزیون خصوصی آریانانیوز تأیید کرده‌اند که امارت اسلامی وارث حسرت، گردانندۀ برنامه‌های سیاسی و اسلم حجاب، گزارش‌گر اقتصادی این تلویزیون را از بند رها کرده است. آنان گفته‌‌ که این دو خبرنگار امروز از سوی استخبارات امارت اسلامی رها شده‌اند.

مسئولان تلویزیون خصوصی آریانانیوز افزوده‌‌اند که امارت اسلامی دربارۀ علت بازداشت این دو خبرنگار به آن‌ها چیزی نگفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

وارث حسرت و اسلم حجاب، پس از چاشت روز دوشنبه، یازدهم دلو/بهمن از دروازۀ ورودی این رسانه در شهر کابل توسط نیروهای استخبارات امارت اسلامی بازداشت شده‌ بودند. بازداشت این دو خبرنگار، واکنش‌‌های بسیاری را برانگیخت.

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما، روز گذشته با پخش خبرنامه‌یی با نگرانی دربارۀ وضع محدودیت علیه رسانه‌ها و آزادی بیان در افغانستان، از امارت اسلامی خواست که علت بازداشت دو خبرنگار آریانانیوز را روشن کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سازمان عفو‌ بین‌الملل هم روز گذشته بازداشت دو خبرنگار آریانانیوز توسط نیروهای استخبارات امارت اسلامی را «خودسرانه و غیرقابل توجیه» خواند و خواستار رهایی فوری و بی‌قیدوشرط آنان شد.

این در حالی‌ست که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، نهادهای پشتی‌بان رسانه‌ها و خبرنگاران هم‌واره از ایجاد محدودیت بر رسانه‌ها ابراز نگرانی کرده و گفته‌اند که خبرنگاران با چالش‌ها و خشونت‌های بسیاری روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: