عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی افغانستان، ناوقت پنجشنبه‌شب، ۹ قوس، در حساب کاربری «ایکس» خود، از دیدار هیئت عالی‌رتبه‌ی «اتحادیه‌ی علمای جهان اسلام» با امیرخان متقی، سرپرست این وزارت، خبر داده است.

آقای بلخی، گفته است که در آغاز امیرخان متقی ضمن خوش‌آمدگویی به هیئت عالی‌رتبه‌ی اتحادیه‌ی علمای جهان اسلام، از موقف و هم‌کاری‌های کشور قطر و «علمای یادشده» پیش و پس از «پیروزی امارت اسلامی» سپاس‌گزاری ویژه کرده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

سرپرست وزارت خارجه، گفته است: «وضعیت جاری، شهادت‌ها، هجرت‌ها و قربانی‌ها در فلسطین ما را اندوهگین ساخته است، اما مقدمه‌ی پیروزی همیشه چنین قربانی‌ها می‌باشد. شما مبارزه‌ای مؤثر در حق مردم مظلوم فلسطین انجام داده‌اید که ستودنی است.» آقای متقی، «نقش مثبت و معقول قطر در قضیه‌ی فلسطین» را ستوده است.

امیرخان متقی در دیدار با هیئت عالی‌رتبه‌ی اتحادیه‌ی علمای جهان اسلام، «نقش مثبت و معقول قطر در قضیه‌ی فلسطین» را ستوده است.

امیرخان متقی، در باره‌ی افغانستان افزوده است که «این جا امنیت کامل تأمین است، شاهد پیش‌رفت‌های روزافزون سیاسی و اقتصادی هستیم، جای خرسندی است که افغانستان برای اولین بار در عرصه‌های مختلف ارتقا می‌کند که اکنون در فهرست کشوهای تولیدکننده‌ی تیل نیز شامل شد.»

سپس، دکتر علی قره داغی، دبیرکل اتحادیه‌ی علمای جهان اسلام، از «استقبال و اکرام امارت اسلامی» سپاس‌گزاری کرده و «سلام‌های ویژه‌ی اسماعیل هنیه، رهبر حزب حماس و شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر خارجه‌ی قطر» را به امیرخان متقی رسانیده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

علی قره داغی، دبیرکل اتحادیه‌ی علمای جهان اسلام، گفته است: «قضیه‌ی فلسطین، قضیه‌ی تمامی امت است که مسئولیت آن به تمامی مسلمانان جهان برمی‌گردد.»

سخن‌گوی وزارت امور خارجه، تأکید کرده که در پایان این دیدار، آقای متقی از کمک‌های اتحادیه‌ی علمای جهان اسلام و قطر با «زلزله‌زدگان و برگشت‌کنندگان» سپاس‌گزاری کرده و از آن‌ها خواسته است که «تصویر واقعی افغانستان» را به مردم جهان برسانند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: