گل‌محمد عادل، پدر بسم‌الله عادل ایماق، مدیرمسئول پیشین رادیو صدای غور در نمایشگاه یادبود از شجاعت و کار خبرنگاران که در سالون دفتر ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر غور برگزار شده بود، می‌گوید که پس از جان‌باختن چهار عضو خانواده‌اش، هم‌اکنون جان او و دیگر اعضای خانواده‌اش نیز در خطر است.

به گفتۀ گل‌محمد عادل، اگر دولت به‌خاطر تأمین امنیت اعضای خانواده‌اش کوتاهی کند، روزی گواه جان‌باختن سایر فرزندانش نیز خواهد بود. او مسئولان محلی و مرکزی را به بی‌توجهی در برابر پروندۀ قتل اعضای خانواده‌اش متهم می‌کند و می‌گوید که هیأت اعزامی ریاست‌جمهوری زیر فشارهای زورمندان قرار گرفته و هیچ کاری نکرده است. گل‌محمد بر مجازات عاملان قتل بسم‌الله عادل و دیگر اعضای خانواده‌اش تأکید می‌کند.

از سوی هم، شماری از خبرنگاران و فعالان مدنی غور که در این نمایشگاه شرکت کرده بودند، از عدم مصونیت خبرنگاران و فعالان مدنی ابراز نگرانی کردند و از دولت خواستند که در تأمین امنیت خبرنگاران تلاش کند.

در همین حال، حبیب‌الله رادمنش، معاون والی غور که در این نمایشگاه صحبت می‌کرد، می‌گوید که دولت مصمم به تأمین امنیت خبرنگاران و آزادی بیان است.

بسم‌الله عادل ایماق، مدیرمسئول پیشین رادیو صدای غور در تاریخ دوازدهم جدی/دی سال گذشته در یک حملۀ مسلحانه در غرب شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور کشته شد و دو ماه پس از کشته‌شدن او، طالبان شب‌هنگام بر خانۀ پدر آقای عادل حمله کردند و سه عضو دیگر این خانواده را کشتند. خانوادۀ آقای عادل طالبان را مسئول کشته‌شدن اعضای خانوادۀشان می‌دانند؛ اما طالبان دست‌داشتن در قتل اعضای این خانواده را رد کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: