اتحادیه‌ی اروپا، روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۶ عقرب) با پخش اعلامیه‌ای گفته که ۶۱ میلیون یورو به شهروندان افغانستان از جمله برای پشتیبانی از افراد آسیب‌پذیر در کشور، بازگشت‌کنندگان اجباری و نیز مهاجران افغان در پاکستان، کمک کرده است.

این اتحادیه، افزوده که وضعیت بشری در افغانستان هم‌چنان نگران‌کننده است. بر اساس اعلامیه، از بسته‌ی کمک جدید، ۶۰ میلیون یورو به سازمان‌های انسان‌دوستانه‌ی فعال در افغانستان و یک میلیون یورو به سازمان‌های پاکستان، اختصاص داده شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

اتحادیه‌ی اروپا، تأکید کرده است که کمک مالی جدید این اتحادیه کمک خواهد کرد تا به بحران غذایی در افغانستان رسیدگی شود؛ جایی‌ که نزدیک به نیمی از جمعیت آن به شدت در ناامنی غذایی به ‌سر می‌برند.

اتحادیه‌ی اروپا نیز گفته است که با این بودجه سرپناه، مراقبت‌های صحی، آب و غذا برای جمعیت آسیب‌دیده از زمین‌لرزه در غرب افغانستان فراهم خواهد شد.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

این اتحادیه، هم‌چنان افزوده است که بخشی از این بودجه برای پشتیبانی از مهاجران افغان که به افغانستان بازمی‌گردند، با اولویت حفاظت و پشتیبانی در جامعه‌ی میزبان، هزینه خواهد شد.

گفتنی است که اتحادیه‌ی اروپا پیش از این نیز، در سال روان میلادی ۹۴ میلیون یورو کمک انسان‌دوستانه به شهروندان افغانستان ارائه کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: