ریاست هواشناسی وزارت ترانسپورت و هوانوردی حکومت سرپرست، از احتمال بارش باران نسبتاً شدید و رعدوبرق با سیلاب های آنی در ۱۰ ولایت برای فراد و پس‌فردا (شنبه، ۱۶ سرطان) هشدار داده است.

این ریاست، امروز (پنج‌شنبه، ۱۴ سرطان) در اطلاعیه‌ای نوشته که احتمال بارش باران و سیلاب‌های آنی در بدخشان، ننگرهار، نورستان، کنر، لغمان، لوگر، پکتیا، خوست، پکتیکا و غزنی، پیش‌بینی شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

ریاست هواشناسی، ارتفاع باران را در نقاط مختلف میان ۱۵ تا ۳۰ ملی‌متر پیش‌بینی کرده است.

در سوی دیگر، شماری از خانواده‌های آسیب‌دیده از سیلاب‌های پسین، می‌گویند که در اثر سرازیر‌شدن سیلاب‌ها خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی شان تخریب شده است.آنان، می‌گویند که هنوز کمکی از سوی حکومت سرپرست دریافت نکرده اند.

عطاالله، باشنده‌ی ولسوالی کوت ننگرهار، می‌گوید که در سیلاب‌های پسین داشته‌هایش را از دست داده و اکنون به کمک نیاز دارد. او می‌افزاید: «سیلاب‌ها زمین‌های ما را ویران کرد؛ از زمین‌ها حاصل می‌گرفتیم و از همین طریق می‌توانستیم نیاز‌های خانواده خود را تأمین کنیم؛ هنوز کمکی از سوی حکومت نشده و ما خواهان کمک استیم.»

زریالی، باشنده‌ی لغمان نیز، می‌گوید که سیلاب‌های پسین خانه‌اش را ویران کرده است. «بسیار وضعیت ما خراب است و توانایی نداریم که اتاق خود را بسازیم؛ هنوز کمکی دریافت نکرده‌ایم؛ ما می‌خواهیم که برای ساخت خانه‌ی ما امارت اسلامی با ما هم‌کاری کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالله جانان سایق، سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می‌گوید که روند کمک‌رسانی در ولایت‌های سیلاب‌زده ادامه دارد. او می‌افزاید: «بر اساس حکم رهبر امارت اسلامی به خانواده‌ی هر شهید ۱۰۰ هزار افغانی و برای هر زخمی ۵۰ هزار افغانی کمک می‌کنیم؛ بعضی از ولایت‌ها که مانده تلاش می‌شود که به آن‌ها ‌هم کمک‌رسانی شود.»

به تازگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، در گزارشی گفته که در اثر سرازیرشدن سیلاب‌های پسین در شمال، شمال‌شرق و غرب افغانستان، بیش از ۱۰ هزار خانه‌ی رهایشی ویران شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: