اداره‌ی اصلاحات اداری و خدمات ملکی ریاست عمومی اداره‌ی امور با وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، امروز (چهارشنبه، ۱۷ جوزا) تفاهم‌نامه‌ای را به هدف ساده‌سازی پروسه‌های اداری این وزارت به امضا رساند.

مسئولان اداره‌ی اصلاحات اداری و خدمات ملکی ریاست عمومی اداره‌ی امور، می‌گویند که ریاست ساده‌سازی این اداره در سال گذشته ۳۶۶ پروسه‌ی کاری را در چهار وزارت‌خانه ساده‌سازی کرده و قرار است تا پایان سال روان پروسه‌های کاری سه وزارت‌خانه‌ی دیگر را نیز ساده‌سازی کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالحنان عارف‌الله، رییس اداره‌ی اصلاحات اداری و خدمات ملکی، می‌گوید: «در ۱۳ سال گذشته، ۱۷۶ پروسه‌ ساده‌سازی شده و از سال ۱۴۰۱تا ۱۴۰۲، ۳۰۴ پروسه ساده‌سازی شده؛ در حالی که امکانات آن زمان تا کنون زمین تا آسمان فرق می‌کند؛ ولی ما اطمینان می‌دهیم که کارمندان ما صادقانه کار می‌کنند. خواست ما این است که بیش‌تر از این در کار شان صادق باشند.»

از سویی هم، عطاء‌الله عمری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، امضای این تفاهم‌نامه را در شفاف‌سازی و ارائه‌ی خدمات آسان‌ به شهروندان، مؤثر عنوان می‌کند.

سرپرست وزارت زراعت، می‌گوید: «در وزارت ما در بخش‌های مختلف ضرورت به ساده‌سازی و اصلاحات است. ما اگر این بخش‌ها را اصلاح نکنیم، فساد می‌آید. امضای این تفاهم‌نامه در بخش‌های مختلف به وزارت زراعت کمک می‌کند. ما از این کار استقبال می‌کنیم.»

در همین حال، بریالی ابدالی، رییس ساده‌سازی پروسه‌های اداری خدمات ملکی، می‌گوید که ایجاد سهولت برای مراجعه‌کنندگان، بهبود عرضه‌ی خدمات و ازمیان‌بردن فساد اداری در اداره‌ها، از اهداف امضای این تفاهم‌نامه‌ها است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او، می‌افزاید: «هر گاه ساده‌سازی به شکل واقعی‌اش عملی شود، در اداره‌ها ما دیگر فساد و کاغذبازی را نداریم. هزینه‌هایی که یک فرد برای انجام کارش از ولایت به مرکز می‌آید و در هتل می‌ماند و پول مصرف می‌کند، این‌ها را نداریم.»

اداره‌ی اصلاحات اداری و خدمات ملکی، هم‌چنان می‌گوید که قصد دارد تمام اداره‌های دولتی را ساده‌سازی کند؛ اما اداره‌هایی را در اولویت کارش قرار داده که مراجعه‌کنندگان بیش‌تری داشته است و بخشی از درآمدهای دولت را تأمین کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: