مسئولان محلی در فاریاب و مسئولان امنیتی در بامیان، می‌‌گویند که جسدهای دو تن در این دو ولایت یافت شده است.

شمس‌الله محمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ فاریاب، می‌گوید که یک راننده به نام محمدعثمان، سه روز پیش در مسیر ولسوالی‌های دولت‌آباد_شیرین‌تگاب ناپدید شده بود و جسدش روز سه‌شنبه، ۱۳ جدی، از روستای «اسلام‌قلعه»‌ی ولسوالی شیرین‌تگاب یافت شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی آقای محمدی، این مرد زیر شکنجه و با خفه‌کردن کشته شده که جسدش توسط نیروهای امنیتی یافت و به کلینیک انتقال داده شده است.

در همین حال، منبعی در فاریاب می‌گوید‌ که موتر این راننده نیز صبح روز گذشته از ساحه‌ی «پل خراسان» شهر شبرغان، مرکز جوزجان، به دست نیروهای امارت اسلامی افتاده است. منبع می‌‌افزاید که در پیوند به این رویداد سه تن بازداشت شده اند و تحقیقات از نزد آن‌ها جریان دارد.

از سویی هم، محمدخوانی رسا، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی بامیان، می‌گوید که نیروهای مبارزه با جرم‌های جنایی فرماندهی امنیه‌ی ولسوالی پنجاب این ولایت، جسد یک جوان را حوالی ساعت ۲:۰۰ پس از چاشت روز گذشته از یک تشناب مخروبه در بازار این ولسوالی‌ یافته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی بامیان، می‌‌افزاید که این جوان اسحاق نام و ۱۸ سال داشته است. به گفته‌ی آقای رسا، اسحاق در بازار ولسوالی پنجاب غرفه‌ی خوراکه‌فروشی داشت.

محمدخوانی رسا نیز می‌گوید که علت این رویداد روشن نیست؛ اما در پیوند به این رویداد یک تن بازداشت شده است و تحقیقات در این باره جریان دارد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: