به‌دنبال تنش‌ها میان مرزبانان ایران و نیروهای امارت اسلامی در گذرگاه اسلام‌قلعه، رسانه‌های ایرانی با پخش نوارهای ویدیویی از افزایش تدابیر امنیتی و فرستادن نیروهای بیش‌تر به مرز میان دو کشور از سوی ایران خبر داده‌اند.

در این نوارها دیده می‌شود که شماری از تانک‌ها و دیگر وسایط زرهی ایران به سوی مرز «دوغارون» در سرحد افغانستان در حرکت استند و نیروهای ارتش این کشور در این مرز مستقر شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

تاکنون مقام‌های ایران و افغانستان به‌طور رسمی در این باره چیزی نگفته‌اند.

این در حالی‌ست که سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجۀ ایران، روز گذشته در نشستی به رسانه‌ها گفته است که مرزبانان این کشور با نیروهای امارت اسلامی با خویشتن‌داری برخورد کرده‌اند، اما امیدوارند از آن سوء‌برداشت نشود و تکرار چنین مواردی جای نگرانی‌ خواهد بود.

گذرگاه اسلام‌قلعه در ولایت هرات روز شنبه، سوم ثور به‌دلیل تنش‌ها میان مرزبانان ایران و امارت اسلامی به‌طور موقت بسته شد.

منابع محلی گفتند این تنش‌ها زمانی رخ داده است که نیروهای امارت اسلامی می‌خواستند در نزدیکی مرز میان دو کشور یک جاده بسازند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ منابع، مرزبانان ایرانی برای ممانعت از ساخت این جاده وارد ساحه شده‌ بودند و یک موتر آنان وارد خاک افغانستان شده بود که سپس از سوی نیروهای امارت اسلامی توقف داده شد.

رسانه‌های ایرانی نیز با تٲیید این روی‌داد گزارش دادند که نیروهای امارت اسلامی موتر نظامی ایران را ضبط کرده‌ و نیروهای این کشور در تلاش پس‌گیری موترشان هستند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: