Asset 1SWN

طالبان: اگر گفت‌وگوهای صلح نتیجه ندهد، «اقدام نهایی نظامی» خواهند کرد

Doha New pics

ذبیح‌الله مجاهد، یکی از سخنگویان طالبان به تازه‌گی گفته است، آتش‌بس میان این گروه و حکومت هنگامی صورت خواهد گرفت که طالبان به اهداف و آرمان خود رسیده باشند. او هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر گفت‌وگوهای صلح بی‌نتیجه پایان یابد، طالبان دست به اقدام نهایی نظامی خواهند زد.

او هم‌چنان خروج کامل نیروهای آمریکایی و برقراری آن‌چه که حکومت واقعی اسلامی می‌خواند را از پیش‌شرط‌های آتش‌بس می‌داند.

این سخنگوی طالبان می‌گوید، «افغان‌ها باز می‌توانند که اگر صلح  و مذاکرات نتیجه ندهد، اقدام نهایی نظامی داشته باشند، در آن صورت هزینۀ همه جنایاتی که انجام می‌شود، طبعاً افغان‌ها این را پرسان خواهند کرد.»

اما دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی رئیس‌جمهور در پاسخ به این اظهارات مجاهد در صفحۀ توییترش نگاشته است که طالبان از لاهور پاکستان حمایت می‌شوند و تلاش دارند افغانستان را ویران و مردم را آواره سازند.

به گفتۀ معاون سخنگوی رئیس‌جمهور، طالبان باید بدانند که جنگ کنونی آنان در برابر نظام و مردم افغانستان است.

غلام‌حسن مجروح، آگاه نظامی به این باور است که طالبان به صلح فکر نمی‌کنند و اگرحکومت نتواند از طریق جامعۀ بین‌المللی بر آنان فشار وارد کند، افغانستان به سوی یک بحران جدی‌تری خواهد رفت.

اظهارات تازۀ سخنگوی طالبان در حالی‌ مطرح می‌شود که در هفته‌های اخیر ترورهای هدفمند و انفجار ماین‌های مغناطیسی در کشور افزایش یافته است. حکومت طالبان را عامل این رویدادها می‌داند. سخنگوی طالبان نیز برخی از ترورهای هدفمند را تأیید می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام