وزارت خارجۀ کشور با پخش خبرنامه‌یی از هم‌کاری‌نکردن پاکستان در پیوند به قضیۀ ربوده‌شدن سلسله علی‌خیل، دختر نجیب‌الله علی‌خیل، سفیر افغانستان در اسلام‌آباد، انتقاد کرده و گفته که پاکستان تمامی معلومات را در دست‌رس هیأت افغانستان قرار نداده است.

در خبرنامۀ این وزارت گفته شده که اظهارات مقام‌های پاکستانی بیان‌گر روایت متفاوتی از قضیه بوده و به مسایل اساسی از جمله چه‌گونه‌گی وقوع روی‌داد و شناسایی عاملان آن، معطوف نبوده است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

وزارت خارجه افزوده که قرار بود پاکستان برای بررسی بیش‌تر فنی، همۀ معلومات مرتبط به قضیۀ ربوده‌شدن را با هیأت افغانستان شریک کند، این کشور اما به این وعده‌اش عمل‌ نکرده و معلومات را در دست‌رس هیأت قرار نداده است.

وزارت خارجه افزوده است مدارک شفاخانه، گزارش‌های طبی و دیگر مدارک به‌طور واضح نشان می‌دهد که سلسله علی‌خیل ربوده و شکنجه شده است. این وزارت تأکید کرده که دولت افغانستان در هماهنگی با قربانی حادثه آمادۀ هرگونه هم‌کاری در راستای شناسایی و بازداشت عاملان این قضیه است و خواهد بود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

وزارت خارجۀ کشور بار دیگر از وزارت خارجۀ پاکستان خواسته است که تمرکزش را روی شناسایی، بازداشت و محاکمۀ عاملان قضیۀ ربوده‌شدن بیش‌تر کند.

سلسله علی‌خیل در تاریخ بیست‌وپنجم سرطان/تیر در شهر اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان ربوده شد. وزارت خارجه در یازدهم اسد/مرداد هیأتی را برای بررسی قضیۀ اختطاف دختر سفیر افغانستان در اسلام‌آباد، به پاکستان فرستاده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: