مقام‌های فرانسه، اعلام کرده اند که شش پناه‌جوی افغان در اثر غرق‌شدن کشتی حامل پناه‌جویان در سواحل فرانسه، جان باخته اند.

بر اساس گزارش‌ خبرگزاری فرانسه، «جان‌باختگان، مردان افغان بوده که گمان می‌رود حدود ۳۰ سال داشتند.»

گارد ساحلی فرانسه، گفته است که کشتی حامل پناه‌جویان، حدود ساعت ۲:۰۰ بامداد شنبه، ۱۲ آگست به وقت محلی در سواحل شمالی فرانسه با مشکل روبه‌رو و واژگون شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

فیلیپ ساباتیه، معاون دادستان عمومی شهر ساحلی بولون فرانسه، گفته است که تقریباً همگی سرنشینان، شهروندان افغانستان و شماری هم سودانی بوده که قصد عبور به بریتانیا را داشته اند.

او افزوده است: «بیش‌تر آن‌ها بزرگ‌سالان و شماری هم کودکان بوده اند که ۴۹ تن شان نجات یافته اند.»

بر اساس گزارش‌ها، شماری از سرنشینان این کشتی ناپدید شده اند که شمار شان تا کنون پنج تا ۱۰ تن اعلام شده است.

سه کشتی فرانسه‌ای و دو بریتانیایی، یک چرخ‌بال و یک هواپیما برای جست‌وجوی ناپدیدشدگان در منطقه‌ی سانگات در شمال فرانسه، فرستاده شده اند.

کانال مانش بین فرانسه و بریتانیا یکی از شلوغ‌ترین خطوط کشتی‌رانی در جهان است که جریان امواج در این کانال قوی و برای عبور قایق‌های کوچک خطرناک است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، آمار رسمی نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۸، بیش از ۱۰۰ هزار مهاجر با قایق‌های کوچک از سواحل فرانسه به سمت جنوب‌شرقی بریتانیا، از کانال مانش عبور کرده اند.

آمار وزارت داخله‌ی بریتانیا، نشان می‌دهد که پنج‌شنبه‌ی گذشته، حدود ۷۵۵ مهاجر در ۱۴ قایق کوچک که عازم سواحل جنوبی این کشور بودند، شناسایی شدند. این بالاترین آمار در یک روز در سال روان میلادی بوده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: