مسئولان امنیتی در بلخ، حین بازدید از مسجدها و حسینیه‌ها در بخش‌های شیعه‌نشین این ولایت، از تأمین امنیت در روزهای محرم اطمینان داده اند.

عبدالحی عابد، آمر امنیت فرماندهی امنیه‌ی بلخ، می‌گوید که نهادهای امنیتی در این ولایت، به گونه‌ی مشترک تدابیر ویژه‌ای را برای تأمین امنیت در روزهای محرم، روی دست گرفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «امنیت کامل محرم و مراسم عزاداری گرفته شده و مردم می‌توانند مراسم مذهبی شان را در فضای امن و به دور از هر نوع نگرانی برگزار کنند.»

عزاداران حسینی در بلخ، با ابراز خرسندی می‌گویند که تأمین امنیت در روزهای محرم سبب می‌شود که آن‌ها بتوانند بدون نگرانی مراسم عزاداری شان را برگزار کنند.

سجاد موسوی، باشنده‌ی بلخ، می‌گوید: «ما از بازدید آمر امنیت از مسجدها و حسینیه‌های بلخ خرسند هستیم. این می‌تواند پایه‌های وحدت و برادری را مستحکم سازد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

میرحسین رضایی، دیگر باشنده‌ی بلخ، می‌گوید که با پشتیبانی نیروهای امنیتی در روزهای محرم، «نگرانی‌های امنیتی کم می‌شود و مراسم‌ها به گونه‌ی درست به پیش می‌رود.»

پیش از این، عزادارن حسینی در بلخ، گفته بودند که به دلیل نگرانی‌های امنیتی، نمی‌توانند برای برگزاری مراسم‌های عزاداری در این ولایت، آمادگی بگیرند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: