Asset 1SWN

صالح: «بازداشت ۱۳ پولیس گم‌نام بی‌معناست، دستور رهایی آنان را صادر کردم»

Saleh

یک روز پس از بازداشت و معرفی آمر حوزۀ سوم امنیتی شهر کابل و ۱۲ منسوب پولیس به دادستانی نظامی، امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری توقیف سیزده سرباز «گم‌نام» پولیس زیر نام غفلت وظیفه‌یی را بی‌معنا می‌خواند و می‌گوید که امر رهایی باعزت آنان را صادر کرده است.

آقای صالح، امروز (پنج‌شنبه، ۱۵ عقرب/آبان) در صفحۀ فیسبوکش نوشته است بررسی‌ها در بارۀ این‌که کی‌ها نتوانسته‌اند از فاجعۀ دانشگاه کابل جلوگیری کنند، هنوز تکمیل نشده است.

او می‌گوید:«ما هنوز قضاوت کرده نمی‌توانیم که غفلت وظیفه‌یی تعریف‌اش در این مورد خاص چیست.» آقای صالح به مردم وعده می‌دهد که پنهان‌کاری صورت نخواهد گرفت و می‌افزاید که شاید سیستم امنیتی در کل نیاز به بازنگری داشته باشد. معاون نخست ریاست‌جمهوری تأکید می‌کند که اجازه نمی‌دهد، « با هر ناکامی تنها گم‌نام‌ترین‌ها به عنوان بز قربانی توقیف گردند.»

روز گذشته وزارت داخله و فرماندهی پولیس کابل اعلام کردند که ۱۳ تن از منسوبان پولیس حوزه سوم امنیتی شهر کابل که مسئولیت امنیت دانشگاه کابل را به عهده داشتند به علت غفلت در تطبیق برنامۀ امنیتی بازداشت و به دادستانی معرفی شده‌اند.

آمر حوزۀ سوم، مدیر جنایی و فرمانده قطعۀ محاظفت از دانشگاه کابل شامل افراد معرفی‌شده به دادستانی هستند.

در حمله بر دانشگاه کابل ۲۲ تن کشته و حدود ۴۰ تن دیگر زخمی شده‌اند. هر چند مسئولیت این حمله را گروه داعش بر عهده گرفت. اما امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری طالبان را عامل این حمله می‌داند. طالبان دست‌داشتن در این حمله را رد کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام