Asset 1SWN

۱۳ منسوب پولیس در پیوند به حمله بر دانشگاه کابل به دادستانی معرفی شدند

University 8

فرماندهی پولیس کابل اعلام کرده که ۱۳ تن از منسوبان پولیس حوزه سوم امنیتی شهر کابل که مسئولیت امنیت دانشگاه کابل را به عهده داشتند به دادستانی معرفی شده‌اند.

فرماندهی پولیس کابل پس از چاشت امروز (چهارشنبه، ۱۴عقرب/آبان) در اعلامیه‌یی که در صفحۀ فیسبوکش نشر کرده، نوشته است که این شمار منسوبان پولیس حوزۀ سوم امنیتی شهر کابل به علت غفلت در تطبیق برنامۀ امنیتی بازداشت و به دادستانی معرفی شده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله نیز در توییتی نوشته است:«۱۳ تن از منسوبان پولیس حوزۀ سوم امنیتی کابل که مسئولیت امنیت دانشگاه کابل را به عهده داشتند، به دلیل غفلت در تطبیق پلان امنیتی بازداشت و به دادستانی معرفی شده‌اند.»

فرماندهی پولیس کابل و سخنگوی وزارت داخله در بارۀ این‌که منسوبان پولیس معرفی‌شده‌ به دادستانی شامل کی‌ها هستند جزئیاتی نداده‌اند، اما گفته می‌شود که آمر حوزۀ سوم، مدیر جنایی و فرمانده قطعۀ محاظفت از دانشگاه کابل در میان افراد معرفی‌شده به دادستانی می‌باشند.

حمله بر دانشگاه کابل پیش از چاشت روز دوشنبه، دوازدهم عقرب/آبان، با ورود ۳ مهاجم در این دانشگاه صورت گرفت. مهاجمان دانشجویان دانشکدۀ حقوق را مورد حمله قرار دادند. در این حمله ۲۲ تن کشته و حدود ۴۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

مسئولیت این حمله را گروه داعش بر عهده گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام