Asset 1SWN

صالح: وسیلۀ دفع سلاح «بزبزک» طالبان امروز به پاسگاه‌های امنیتی معرفی می‌شود

Saleh

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری اعلام کرده که برای دفع حملات تک‌تیر اندازان طالبان که از سلاح «بزبزک» کار می‌گرفتند، ابزار دفع این سلاح امروز پس از آزمایش به تمامی پاسگاه‌های کابل معرفی می‌شود.

او می‌گوید، پس از کابل دفتر شورای امنیت ملی این وسیله را به تمامی پاسگاه‌های آسیب‌پذیر در سراسر کشور در اختیار نیروهای امنیتی قرار خواهد داد.

آقای صالح که دو هفته پیش مسئولیت مدیریت امنیت کابل را به گونۀ موقت بر عهده گرفته است، امروز (چهارشنبه، ۷ عقرب/آبان) در یادداشتی در صفحۀ رسمی فیسبوکش از یازدهمین تصمیم خود نوشته است که طالبان اخیراً با استفاده از سلاح بزبزک توانسته‌اند شماری از قهرمانان نیروهای امنیتی را بکشند.

او می‌افزاید که تصاویر تمامی تروریستانی که به گونۀ مشخص علیه ناحیه‌های کابل کار می‌کنند و خانه‌های‌شان در پاکستان است، در دروازه‌های کابل نصب می‌شود تا پاسگاه‌های بازرسی و مسافران در شناسایی آنان به پولیس کمک کنند.

معاون نخست ریاست‌جمهوری هم‌چنان می‌گوید که تا یک هفتۀ دیگر انضباط شهری از سوی پولیس در بخش‌های مهم جابه‌جا می‌شود تا «استفادۀ‌سوء از لباس پولیس و ولگردی احتمالی در صفوف این نیروها به ویژه به گونۀ پیاده را متوقف سازد.»

در بخشی از این یادداشت آقای صالح آمده است که روند بازداشت جرم‌پیشه‌گانی که شناسایی و تثبت شده‌اند به شدت ادامه دارد و همه روزه ده‌ها تن از آنان تسلیم پولیس و یا به پنجۀ قانون سپرده می‌شوند . به گفتۀ او، شماری از این اشخاص کسانی‌ هستند که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مورد عفو مشروط قرار گرفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام