ریچارد بنت، گزارش‌گر ویژۀ سازمان ملل متحد برای وضعیت حقوق بشر افغانستان، گفته که با شماری از زنان مدافع حقوق بشر، اعضای جامعۀ مدنی، دانش‌جویان، قضات، نماینده‌گان پیشین مجلس و برخی دیگر از مقام‌های دولت پیشین افغانستان در استانبول دیدار کرده است.

او در توییترش نوشته که این دیدارها غیررسمی کوتاه، اما سودمند بوده است. گزارش‌گر ویژۀ سازمان ملل جزئیات بیش‌تر در این باره ارائه نکرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گزارش‌گر ویژۀ سازمان ملل هفتۀ گذشته، سفر یازده روزه‌اش به افغانستان را به پایان رساند. او که در جریان سفرش از شماری از ولایت‌ها نیز دیدن کرد، وضعیت بشری در افغانستان را شدیداً نگران‌کننده خواند.

این در حالی‌ست که روز گذشته توماس وِست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان، نیز از دیدارش با روزنامه‌نگاران، بانک‌داران، فعالان حقوق بشر، نماینده‌گان مجلس پیشین و برخی دیگر از مقام‌های حکومت پیشین کشور در استانبول خبر داد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

وِست در توییترش نوشت که هدف از این دیدارها شنیدن دیدگاه‌های بسیاری دربارۀ راه پیش‌رو در افغانستان بود. نمایندۀ ویژۀ آمریکا افزود با چهره‌های سیاسی که هفتۀ گذشته گفت‌وگو کرده است، آنان به این باور اند که خشونت راه خوبی برای شهروندان افغانستان نیست و برای حل بحران، روند سیاسی را ترجیح می‌دهند و به آن مشتاق‌اند. او اما ابراز ناامیدی کرد که هم‌اکنون چنین روندی در جریان نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: