Asset 1SWN

از سرگیری نشست گروه‌های تماس هیأت‌های گفت‌وگوکننده پس از ۱۲ روز

Doha

هرچند پیش از این هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ دولت افغانستان و طالبان گفته‌ بودند که خارجی‌ها در گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نقشی نخواهند داشت، اما اکنون یک عضو هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت افغانستان در قطر که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید، ایالات متحدۀ آمریکا و برخی از کشورهای دیگر کارشیوه‌یی را تهیه کرده‌اند که در صورت توافق، به برخی از خارجیان امکان می‌دهد گفت‌وگوها میان دو طرف را تسهیل کنند.

این در حالی‌ست که گروه‌های تماس هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ دولت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در دوحه پس از دوازده روز، شام گذشته دوشنبه بیست‌ویکم میزان/مهر بار دیگر نشست برگزار کرده‌اند.‌

آقای نادری، در توییتی نگاشته است نشستی میان گروه‌های تماس هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان برگزار شد. او می‌افزاید که در این نشست در بارۀ حل موارد «اختلافی» بحث و توافق شده است که نشست‌ها ادامه یابد.

نادر نادری، سخنگو و عضو هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت در قطر می‌گوید که در این نشست در بارۀ موارد اختلافی بحث‌های جدی صورت گرفت و توافق شد تا برای حل آن، نشست‌ها ادامه یابد.

آقای نادری، در توییتی نگاشته است نشستی میان گروه‌های تماس هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ دولت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان برگزار شد. او می‌افزاید که در این نشست در بارۀ حل موارد «اختلافی» بحث و توافق شده است که نشست‌ها ادامه یابد.

محمدنعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز در توییتی نوشته است که گروه‌‌های تماس هیأت‌های گفت‌وگوکننده نشست برگزار کرده‌اند و در بارۀ موضوعات اختلافی، بحث و گفت‌‌وگو صورت گرفت. او نیز می‌افزاید که در این نشست توافق شد که نشست‌ها ادامه یابد.

‏‫این نهمین نشست گروه‌‌های تماس دولت و طالبان است که برگزار می‌‌شود.

در این نشست گروه‌های تماس هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ دو طرف نیز بر سر کارشیوۀ گفت‌وگوهای بین‌الافغانی به توافق نرسیده‌اند.

برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که این نشست پس از پا درمیانی زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ آمریکا و نماینده‌گان کشورهای پشتی‌بان روند صلح افغانستان، از سر گرفته شده ‌است.

از آغاز رسمی گفت‌وگوهای بین‌الافغانی صلح در دوحۀ قطر یک‌ماه می‌گذرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام