ارگ ریاست‌جمهوری با پخش اعلامیه‌یی اعلام کرده که سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب ایران در دیدار با محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور گفته است که افغانستان در سیاست خارجی این کشور جای‌گاه ویژه دارد.

در اعلامیه آمده که این دیدار پیش از چاشت امروز در تهران، پایتخت ایران صورت گرفته است. طبق اعلام ارگ ریاست‌جمهوری، در این دیدار دو طرف روی گسترش هم‌کاری‌ها و روابط میان دو کشور گفت‌وگو کرده‌اند.

سیدابراهیم رئیسی در این دیدار بر ادامۀ پشتی‌بانی از دولت افغانستان و تلاش‌ها به‌خاطر اجماع منطقه‌یی برای صلح تأکید کرده است. رئیس‌جمهور ایران پشتی‌بانی کشورش را از مردم افغانستان برای حفظ جمهوریت و دستاوردهای دو دهۀ پسین اعلام کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سیدابراهیم رئیسی گفته است: «از نظامی که حقوق تمام اتباع افغانستان به‌شمول اقلیت‌ها در آن حفظ گردد، حمایت می‌کنیم و همسایه‌ها، به‌ویژه افغانستان جای‌گاه بلند در سیاست خارجی ما دارند.»

 در همین حال، محمداشرف غنی از کمک‌های ایران در بخش‌های مختلف قدردانی کرده و بر ادامۀ هم‌کاری‌های مشترک اقتصادی و گسترش روابط میان دو کشور تأکید کرده است.

محمداشرف غنی صبح امروز در رأس یک هیأت عالی‌رتبۀ دولتی برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتحب ایران به آن کشور سفر کرد. در این سفر رئیس‌جمهور را محمدسرور دانش معاون، دوم ریاست‌جمهوری، محمدحنیف اتمر، وزیر خارجه و عبدالمتین بیک، رئیس عمومی دفتر ریاست‌جمهوری هم‌راهی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: