به دنبال اعتراض‌های باشندگان ولسوالی‌های درایم و ارگوی بدخشان پس از کشته‌شدن دو تن از باشندگان این ولسوالی‌ها در درگیری با نیروهای امارت اسلامی، مسئولان در وزارت امور داخله‌‌ی حکومت سرپرست، گفته اند که تلاش می‌کنند موضوع پیش‌آمده در این ولایت را با هم‌کاری مردم حل‌و‌فصل کنند.

عبدالمتین قانع، سخن‌گوی وزارت امور داخله‌، امروز (شنبه، ۱۵ ثور) با پخش اعلامیه‌‌ای گفته که وضعیت در بدخشان اکنون به حالت عادی برگشته و زیر کنترل نیروهای امارت اسلامی است.

سخن‌گوی وزارت امور داخله‌، افزوده که فرمان رهبر امارت اسلامی در باره‌ی ممنوعیت کشت تریاک «واضح و روشن» است و نیروهای امنیتی امارت اسلامی مکلف به تطبیق آن اند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

این در حالی است که دفتر رسانه‌های فرماندهی امنیه‌ی بدخشان، در خبرنامه‌ای گفته که روز جمعه، ۱۴ ثور، در جریان تخریب کشت‌زارهای خشخاش از سوی نیروهای مبارزه با مواد مخدر در روستای «قرلق» ولسوالی درایم این ولایت، در نتیجه‌ی درگیری میان کشاورزان خشخاش و نیروهای امنیتی یک تن جان باخته است.

در خبرنامه آمده است که کشاورزان با تحریک بعضی افراد مغرض می‌خواستند وسایل و تجهیزات نیروهای مبارزه با مواد مخدر را به آتش بکشند و با چوب و سنگ بر نیروهای امنیتی حمله کردند.

از سویی هم، منابع محلی در ولسوالی ارگوی بدخشان، امروز به سلام‌وطندار گفتند که در نتیجه‌ی درگیری باشندگان روستای «گنده چشمه»ی این ولسوالی با نیروهای امارت اسلامی، یک باشنده‌ی محل کشته شده است و دو تن دیگر زخمی شده اند.

به گفته‌ی منابع، پس از کشته‌شدن این باشنده‌ی محل، باشندگان محل در واکنش به این رویداد دست به تظاهرات زده و علیه امارت اسلامی شعار سر داده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

منابع، افزودند که باشندگان محل با حمل جسد فرد کشته‌شده به شهر وحدت، مرکز ولسوالی ارگو، آمده و در برابر ساختمان فرماندهی امنیه‌ی این ولسوالی، شعار سر داده اند.

سخن‌گوی وزارت امور داخله‌ اما به علت این اعتراض‌ها و تلفات غیرنظامیان اشاره‌ای نکرده است.

گفتنی است که سال گذشته نیز در جریان تخریب کشت‌زارهای خشخاش در ولسوالی درایم، میان کشاورزان خشخاش و نیروهای امنیتی درگیری رخ داده و منجر به کشته‌شدن چندین تن از باشندگان محل شده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: