صدها تن از باشنده‌گان غور بار دیگر امروز (سه‌شنبه، نوزدهم حوت/اسفند) در اعتراضی خواهان برکناری والی این ولایت شدند. آنان در این اعتراض‌شان با پشتی‌بانی از نظام جمهوریت و نیروهای امنیتی، بار دیگر شعارهایی بر ضد نورمحمد کوهنورد، والی غور سردادند.

معترضان در غور والی این ولایت را به ضعف مدیریتی، نفاق‌افکنی و عدم هماهنگی میان اداره‌های دولتی متهم می‌کنند. به گفتۀ اعتراض‌کننده‌گان، از زمان تقرر آقای کوهنورد به عنوان والی غور، مشکلات امنیتی، اقتصادی و فقر در این ولایت بیش‌تر شده است.

آنان تأکید می‌کنند که والی این ولایت باید برکنار شود و از مقام‌های مرکزی خواسته‌اند که به‌جای نورمحمد کوهنورد، شخص کارفهم و مدیر توانایی را به عنوان والی غور بگمارد.

معترضان هم‌چنان هشدار می‌دهند تا زمانی که والی این ولایت برکنار نشود، دست از اعتراض‌شان نمی‌کشند و در اقدامات بعدی‌شان دروازه‌های تمام اداره‌های دولتی را می‌بندند.

هم‌زمان با این اعتراض، شمار دیگری از باشنده‌گان غور در چند قدمی این اعتراض به پشتی‌بانی از نورمحمد کوهنورد چادر تحصن برپا و در تجمع امروزشان به برجاماندن والی این ولایت تأکید کردند. آنان والی غور را شخص توانا و کارکن عنوان می‌کنند.

با این حال، نورمحمد کوهنورد، والی غور، اعتراض‌ باشنده‌گان این ولایت را حق مدنی‌شان می‌داند اما می‌گوید، معرضانی که بر ضد او شعار می‌دهند، کسانی‌اند که مخالف عملیات نیروهای امنیتی‌اند و بیش‌تر اختلافات قومی را دامن می‌زنند.

این در حالی‌ست که باشنده‌گان غور ۸ شبانه‌روز می‌شود به درب ادارۀ محلی این ولایت چادر تحصن برپا کرده و خواهان برکناری والی این ولایت‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: