صدها تن از باشنده‌گان غور امروز (یک‌شنبه، ۱۰ حوت/اسفند) با راه‌اندازی تظاهرات نورمحمد کوه‌نورد، والی این ولایت را به نفاق‌افگنی در میان مردم و ناتوانی مدیریتی متهم می‌کنند. آنان می‌گویند، از زمانی‌که آقای کوه‌نورد به عنوان والی این ولایت تعیین شده، دامنۀ ناامنی‌ها و اختلافات قومی در غور بیشتر شده است.

به گفتۀ معترضان، والی این ولایت به خاطر بازگشایی شاهراه غور-هرات و تأمین امنیت مردم نیز هیچ‌کاری نکرده و بیشتر به نفاق‌افگنی در میان مردم دامن زده است.

این معترضان با برپایی خیمۀ تحصن، درِ ساختمان مقام ولایت را بسته‌اند و خواهان برکناری والی این ولایت شده‌اند. آن‌ها هشدار می‌دهند و می‌گویند، تا زمانی‌که به خواسته‌های‌شان نرسند دست از اعتراض نمی‌کشند.

نجیب ‌الله، یکی از این معترضان می‌گوید، از زمانی‌که کوه‌نورد به عنوان والی غور مقررشده، برای مردم این ولایت هیچ‌کاری نکرده است، «خواهش ما همین است که هرچه زودتر دولت مرکزی در این راستا اقدام کند و تا فردا خودش باید به کابل برود.»

عزت‌الله، یکی دیگر از این معترضان می‌گوید: «تا زمانی‌که این شخص بی‌کفایت و مفلوک از ولایت غور بیرون نشود، ما آرام نمی‌نشنیم.»

معترضان غوری هم‌چنان با صدور قطعنامه‌یی از حکومت مرکزی می‌خواهند تا هرچه زودتر آقای کوه‌نورد را برکنار و به جای او شخص توانا و مدبر را به عنوان والی معرفی کند.

عبدالسلام، دیگر معترض در غور از افزایش ناامنی‌ها سخن می‌زند و می‌گوید که طالبان به پنج کیلومتری شهر فیروزکوه رسیده‌اند، « تجمع امروز ما به خاطر برکناری والی غور است، والی غور یک شخص بی‌کفایت و بی‌عدالت است، تأمین امنیت را در غور ایجاد نکرده است.»

قیام‌الدین، از دیگر معترضان غوری می‌گوید: «همی والی را نمی‌خواهیم. از روزی که این والی دیکتاتور به غور آمده جنگ را خانه به خانه مردم غور رواج کرده، بی امنیتی را به اوج رسانده، شاهراه غور-هرات تا بامیان دایکندی بسته است.»

اما نورمحمد کوه‌نورد، والی غور اعتراض باشنده شندگان این ولایت را برخاسته از اختلافات قومی می‌داند و می‌گوید، «دشمن» با استفاده از مردم می‌خواهد مانع عملیات در منطقۀ آهنگران این ولایت شود.

باشنده‌گان غور در حالی دست به اعتراض زده‌اند و خواهان برکناری والی این ولایت هستند که از دو سال به این‌سو شاهراه غور-هرات به روی موترهای باربری بسته است و ناامنی‌ها در اطراف شهرفیروزکوه بیشتر شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: