صدها تن از باشنده‌گان جوزجان بزرگ‌راه جوزجان_بلخ را که از سه روز به این‌سو بسته‌اند، امروز (شنبه، بیست‌وپنجم دلو/بهمن) خواهان استعفای مقام‌های محلی بلخ شدند.

معترضان در سومین روز اعتراض‌شان در سه‌ راهی ولسوالی آقچۀ جوزجان هشدار می‌دهند، در صورتی که بی‌توجهی‌ها در زمینه ادامه یابد، موترها را به آتش می‌کشند و به نافرمانی‌های مدنی دست می‌زنند.

محمدموسی قرقین، رئیس شورای همبسته‌گی اسلامی ترکمن‌های افغانستان به سلام‌وطندار می‌گوید، از ربوده‌شدن عبدالرووف ۹ ساله بیش از ۱۰۰ روز می‌گذرد؛ اما حکومت برای رهایی او هیچ تلاشی نکرده است. به گفتۀ او، اگر حکومت مرکزی بیش‌تر از این در پیوند به این روی‌داد بی‌توجهی کند، دست به نافرمانی‌های مدنی خواهند زد.

آقای قرقین می‌افزاید، ترکمن‌های افغانستان خواهان استعفای مقام‌های محلی بلخ و رهایی عبدالرووف از چنگ آدم‌ربایان‌اند؛ در غیر آن، مسئول هرگونه عواقب ناگوار حکومت خواهد بود.

مسئولان محلی ولسوالی آقچۀ جوزجان تأیید می‌کنند که معترضان بزرگ‌راه جوزجان_بلخ را بسته‌اند.

بزرگ‌راه جوزجان_بلخ که از سه روز به این‌سو بسته است

غلام‌سخی سبحانی، ولسوال آقچۀ جوزجان می‌گوید، معترضان برای رهایی عبدالرووف از چنگ آدم‌ربایان دست به اعتراض زده و این بزرگ‌راه را بسته‌اند.

از سوی هم، صدها موتر در دو سوی جاده از ساعت ۷ صبح امروز به این‌سو گیر مانده‌اند و اجازۀ رفت‌وآمد را ندارند.

در همین حال، شماری از ترکمن‌های فاریاب نیز به‌خاطر رهانشدن عبدالرووف از چنگ آدم‌ربایان، در اعتراضی امروز راه مواصلاتی گذرگاه آقینه را بستند.

سردارمحمد، یک تن از باشنده‌گان ولسوالی اندخوی فاریاب می‌گوید، تا زمانی که عبدالرووف از چنگ آدم‌ربایان رها نشود، این گذرگاه را باز نمی‌کنند. به گفتۀ او، حکومت باید هرچه عاجل عبدالرووف را از چنگ آدم‌ربایان رها و به خانواده‌اش تسلیم کند؛ در غیر آن، به اعتراض‌های‌‌شان ادامه می‌دهند.

ترکمن‌های فاریاب که به‌خاطر رهانشدن عبدالرووف از چنگ آدم‌ربایان، راه مواصلاتی گذرگاه آقینه را بسته‌اند

عبدالرووف، کودک ۹ ساله، حدود چهار ماه پیش هنگامی که به مکتب می‌رفت، از سوی مردان تفنگ‌داری که لباس نظامی به تن داشتند، از مربوطات حوزۀ چهارم امنیتی شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ ربوده شد. پس از ربوده‌شدن این کودک، آدم‌ربایان برای رهایی او دو میلیون دالر از خانواده‌اش طلب کرده و هنوز این کودک را رها نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: