صدها تن از باشنده‌گان لغمان صبح امروز برضد رحمت‌الله یارمل، والی این ولایت راهپیمایی اعتراضی کردند و خواستار برکناری او شدند. معترضان در دو مکان جداگانه در شهر مهترلام، مرکز این ولایت و شاهراه کابل_جلال‌آباد گرد هم آمده بودند.

آنان والی لغمان را به فساد، غصب زمین، کم‌کاری و ایجاد اختلاف میان اقوام متهم می‌کنند و از دولت می‌خواهند که هرچه زودتر او را باید برکنار کند.

اعتراض‌کننده‌گان می‌گویند که والی لغمان علاوه بر غرق‌بودن در فساد مالی و اخلاقی، اختیارات تمام اداره‌های دولتی را به دست گرفته است. آنان خرابی وضعیت امنیتی لغمان را نیز به والی این ولایت ربط می‌دهند و می‌افزایند که والی لغمان افراد مسلح غیرمسئول را تقویت می‌کند.

راهپیمایان هشدار می‌دهند که اگر دولت مرکزی خواسته‌های آنان را نپذیرد، به راهپیمایی‌های‌شان ادامه می‌دهند و شاهراه کابل_جلال‌آباد را خواهند بست.

اما دفتر والی لغمان دلیل راهپیمایی امروز را مخالفت با اصلاحاتی می‌داند که به درخواست دولت مرکزی در بخش‌های نظامی و غیرنظامی اعمال شده و در نتیجۀ آن، منافع برخی از افراد بانفوذ آسیب دیده است.

اسدالله دولت‌زی، سخنگوی والی لغمان می‌گوید: «اعتراض مردم یکی از اصول مردم‌سالاری و جمهوریت است. ادارۀ محلی به این اصل متعهد است و به صداهای مردم احترام دارد. شما می‌دانید که به تازه‌گی در بخش‌های نظامی و غیرنظامی لغمان اصلاحات به‌میان آمده که بدون شک برخی افراد از این ناحیه زیان‌مند شده‌اند.»

در نهایت، شاهراه کابل_جلال‌آباد پس از چند ساعت بسته‌بودن دوباره باز شد و راهپیمایان شرط گذاشتند که دولت باید تا ۵ روز دیگر خواسته‌های آنان را بپذیرد، در غیر آن این شاهراه دوباره بسته خواهد شد. اندکی پس از این راهپیمایی، برخی از نزدیکان و افراد وابسته به والی لغمان نیز در پشتی‌بانی از او دست به راهپیمایی زدند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: