اعضای خانواده و بسته‌گان زنی که روز گذشته در کندهار توسط نیروهای امارت اسلامی با شلیک گلوله کشته شد، امروز در یک حرکت اعتراضی جسد او را از شفاخانۀ حوزوی میرویس به مقابل مقام ولایت انتقال دادند.

شماری از خبرنگارانی که می‌خواستند این اعتراض را پوشش دهند، می‌گویند که نیروهای امارت اسلامی از پوشش این اعتراض جلوگیری و به خبرنگاران اجازۀ رفتن به محل را نداده و آنان را تهدید کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

افزون بر این، برخی از خبرنگاران برای چند دقیقه بازداشت و وسایل کاری آنان نیز ضبط شده است. گفته می‌شود که این خبرنگاران پس از تقاضا و تلاش‌های باشنده‌گان این ولایت دوباره رها شده‌اند.

این در حالی‌ست که منابع در کندهار روز گذشته به سلام‌وطندار گفتند که یک زن در پی شلیک نیروهای امارت اسلامی در مربوطات مرکز این ولایت کشته شده است. این روی‌داد دیروز هنگامی رخ داده است که نیروهای امارت اسلامی در یک ایست بازرسی بر یک ریکشا شلیک کردند.

به گفتۀ منابع، داخل این ریکشا سه زن بوده‌اند که یکی از آن‌ها کشته و یک تن دیگر زخمی شده است. به رانندۀ ریکشا و یک زن دیگر آسیب نرسیده است. منابع می‌افزایند که این روی‌داد در چوک «چهارسو»ی، از مربوطات شهر کندهار رخ داده است.

مسئولان امنیتی کندهار نیز وقوع این روی‌داد را تأیید کرده؛ اما جزئیات نداده‌اند.

در همین حال، شماری از خبرنگاران در کندهار می‌گویند که در جریان پوشش رسانه‌یی با تهدیدهای جدی روبه‌رو اند. شماری از مسئولان رسانه‌ها نیز شاکی‌اند که مسئولان امارت اسلامی چندین بار خواهان پخش تنها خبرها و گزارش‌هایی از این رسانه‌ها شده‌اند که به خواست خودشان باشد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شماری از خبرنگاران در کندهار اخیراً در شبکه‌های اجتماعی کارزاری را راه‌اندازی کرده و با پخش تصویرهایی خواستار آزادی بیان شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: