شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی امروز این مجلس می‌گویند که محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور، دربارۀ جنگ چیزی نمی‌داند و یکی از دلایل نابسامانی کشور همین مسأله است.

ضیا آریانژاد، عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید که رئیس‌جمهور یک فرد غیرمسلکی‌ست و از جنگ چیزی نمی‌داند. آقای ضیا، خطاب به محمداشرف غنی می‌گوید، از نشست‌های ساعت‌وارش دست بکشد و به نظامیان و وزارت‌های دفاع و داخله اجازه دهد که در جنگ دست باز داشته باشند.

ضیا آریانژاد می‌افزاید: «رئیس‌جمهور فهم‌‌شان دربارۀ جنگ از هیچ هم بالاتر است. یک انسان غیرمسلکی هست. اجازه دهد تا نظامیان در جنگ دست باز داشته باشند و از جلسات هر ساعته‌اش دست بکشد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان در این نشست می‌گوید که باید در مدیریت جنگ تغییرات لازم بیاید. به گفتۀ آقای رحمانی، وضعیت امنیتی کشور هر روز وخیم‌تر می‌شود و دولت مکلف است افراد شایسته و مسلکی را در رأس نهادهای امنیتی بگمارد.

از سوی دیگر، شماری از نماینده‌گان مردم فاریاب در مجلس نماینده‌گان، بزرگان قوم و فعالان مدنی فاریاب مقیم کابل نیز امروز در یک نشست خبری از دولت خواستند که به وضعیت امنیتی فاریب توجه جدی صورت گیرد.

شفیقه سخا یولچی، نمایندۀ مردم فاریاب در مجلس نماینده‌گان در این نشست می‌گوید که اگر به وضعیت فاریب توجه نشود، این ولایت به‌زودی سقوط خواهد کرد. بانو یولچی بی‌کفایتی و ضعف مقام‌های امنیتی را عامل وضعیت کنونی فاریاب می‌داند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ شفیقه سخا یولچی، در یک هفته پنج ولسوالی در فاریاب به تصرف طالبان درآمده است و اگر این وضعیت ادامه یابد، ولسوالی‌های دیگر این ولایت نیز از کنترل دولت بیرون خواهد شد.

خواستیم دربارۀ ادعای نماینده‌گان مجلس و خواست باشنده‌گان فاریاب دیدگاه سخنگویان ارگ ریاست‌جمهوری را هم داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم.

در تازه‌ترین مورد حکومت برای وزارت‌های داخله و دفاع و رئیس ستاد ارتش افراد جدید معرفی کرده است. بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع روز گذشته با پخش اعلامیه‌یی از مردم خواست که علیه طالبان بسیج شوند و حکومت برای‌شان منابع فراهم می‌سازد. گزارش‌های تازه نشان می‌دهد که در کم‌تر از ده روز گذشته، ۶۰ ولسوالی به تصرف طالبان درآمده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: