Asset 1SWN

سلام وطندار

رئیس‌جمهور غنی برای وزارت صحت سرپرست جدید تعیین می‌‌کند

134356455_3049184841848819_6241376396982360291_o

به دنبال برکناری احمدجواد عثمانی از وزارت صحت، محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور می‌گوید که برای این وزارت سرپرست جدید تعیین می‌‌کند.

ارگ ریاست‌جمهوری با نشر خبرنامه‌‌یی گفته است که آقای غنی این موضوع را شام روز گذشته (پنج‌شنبه، یازدهم جدی/دی) در دیدار با معینان و مسئولان وزارت صحت در مقر این وزارت مطرح کرده است.

بر بنیاد خبرنامه، آقای غنی وضعیت پیش‌آمده در وزارت صحت را غم‌ناک و توهین‌آمیز خوانده و افزوده است که در این وزارت شخص سیاسی نمی‌آید، سرپرست تعیین می‌شود و کارمندان این اداره یک مسئول مسلکی خواهند داشت.

آقای غنی هم‌چنان تأکید کرده است که تمامی تغییرات و مقرری‌ها در وزارت صحت باید براساس قانون صورت گیرد و بدون امضای او تمامی فهرست‌های مقرری‌ها بی‌اعتبار می‌باشد.

به گفتۀ او، فضای کاری در وزارت صحت باید فضای هم‌کاری، هم‌دلی و همبسته‌گی باشد و هم‌چنان ارادۀ محکم برای اصلاح وجود داشته باشد.

رئیس‌جمهور گفته است که معیارها واضح می‌شود، رفتارهای سلیقه‌یی صورت گرفته نمی‌تواند و در روند قراردادهای شش ماه گذشته نیز تجدید نظر صورت می‌گیرد.

او افزوده است که باید در وزارت صحت سیستم واضح مدیریت الکترونیک منابع ایجاد شود. به گفتۀ او، برنامۀ مبارزه با پولیو و سایر برنامه‌های واکسن در داخل وزارت می‌آید و کارهای موازی نیز متوقف می‌شود.

رئیس‌جمهور غنی در حالی از تعیین سرپرست جدید برای وزارت صحت خبر می‌دهد که روز گذشته احمدجواد عثمانی در فیس‌بوک نگاشته بود که او از مقامش استعفا نکرده، اما مکتوبی را از نشانی ادارۀ امور ریاست‌جمهوری دریافت کرده که در آن استعفایش منظور شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام