Asset 1SWN

چهار تن در وزارت صحت به اتهام درخواست رشوه بازداشت شدند

1575549878dpp

دادستانی کل کشور تأیید می‌کند که چهار تن در وزارت صحت به اتهام درخواست رشوه از کارمندان این وزارت، بازداشت شده‌اند.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل با ارسال یک نوار تصویری به رسانه‌ها می‌گوید که این افراد از سوی دادستانی کنترل و مراقبت دادستانی کل بازداشت شده‌اند و هم‌اکنون تحت توقیف هستند.

سخنگوی دادستانی کل در مورد کیستی افراد بازداشت‌شده جزئیات نمی‌دهد، اما تأکید می‌کند که قضیه زیر بررسی این اداره قرار دارد.

سخنگوی دادستانی کل اطمینان می‌دهد که این اداره این قضیه را مانند دیگر قضیه‌ها در روشنایی احکام قانون بررسی و نتایج آن را با مردم و رسانه‌ها شریک می‌کند.

در یک اعلامیه‌یی که دادستانی کل نشر کرده، نیز آمده است که این افراد روز گذشته (دوشنبه، هشتم جدی/دی) براساس اطلاع و شکایت چند تن از کارمندان وزارت صحت بازداشت شده‌اند.

شماری از منابع خبری نیز گزارش داده‌اند که یکی از بازداشت‌شده‌گان برادر احمدجواد عثمانی، وزیر صحت کشور است. در برخی از گزارش‌ها از بازداشت‌شده‌گان به نام‌های احمدشکران عثمانی، برادر وزیر صحت، کاوه سرمست‌زاده، پسر کاکای وزیر، حامد حمیدی، پسر خالۀ وزیر و فریدون سلطانی، مشاور ارشد این وزارت یاد شده است.

مسئولان وزارت صحت هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

روز گذشته نیز دادستانی کل در اعلامیۀ مشترک با ریاست عمومی امنیت ملی، از بازداشت بالفعل سه عضو مجلس سنا هنگام گرفتن ۴۰ هزار دالر آمریکایی رشوه در ولایت بلخ خبر داده بود.

به گفتۀ مقام‌های محلی ولایت بلخ، این افراد برای بررسی اداره‌های درامدزا به این ولایت فرستاده شده بودند که هنگام گرفتن رشوه در بندر حیرتان، بازداشت شدند.

 

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام