شماری از باشنده‌گان شهر شرنه، مرکز پکتیکا از نبود برق شکایت می‌کنند و می‌گویند که تاکنون به هیچ‌گونه برق دست‌رسی نداشته‌اند.

آنان می‌‌افزایند که به‌دلیل نبود برق، کارهای تجارت و صنعت در حال توقف است و بسیاری از اداره‌های دولتی و شفاخانه‌ها نمی‌توانند به موقع خدمات ارائه کنند که در نتیجه مردم با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده‌اند.

احسان‌الله و سمون، دو تن از باشنده‌گان شهر شرنه، می‌گویند که اگر مشکل برق این ولایت حل شود، بازرگانان آماده‌اند در این ولایت کارخانه‌های خُرد و بزرگ ایجاد کنند که در نتیجۀ آن برای مردم زمینۀ کار نیز فراهم خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

احسان‌الله می‌گوید: «یکی از عمده‌ترین مشکلات نبود برق این است که تاکنون هیچ کارخانه‌یی در این‌جا ایجاد نشده است. اگر برق می‌بود، بسیاری از باشنده‌گان پکتیکا تاجر اند و آنان در این‌جا سرمایه‌گذاری می‌کردند.»

سمون نیز می‌گوید: «تمامی کسبه‌کاران، شهریان و مردم همه به‌دلیل نبود برق با مشکل مواجه‌اند. همین‌طور اداره‌های دولتی، شفاخانه‌ها و دانشگاه‌ها به‌دلیل نبود برق با مشکل مواجه‌اند.»

نبی همدرد که در شهر شرنه قهوه‌خانه/کافی‌شاپ دارد، می‌گوید شهر شرنه برق دولتی ندارد و تنها یک شرکت خصوصی برق آفتابی ارائه می‌کند که هر یونت آن ۶۰ افغانی‌ست و این رقم ۹ برابر بیش‌تر از بهای برق دولتی‌ست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، محمدایوب، آمر برق پکتیکا، می‌پذیرد که تاکنون به این ولایت هیچ‌گونه برق دولتی داده نشده است و در نتیجه بازرگانان و مردم با مشکل روبه‌رو اند.

او می‌‌افزاید که تا یک ماه دیگر در شهر شرنه سیستم برق‌های ژنراتوری ایجاد می‌کنند که برق ارزان‌تری به مردم می‌رساند و مشکلات آنان را تا اندازه‌یی رفع می‌کند.

به گفتۀ مسئولان ادارۀ برق جنوب‌شرق کشور، برای ارائۀ برق وارداتی به ولایت پکتیکا با مسئولان شرکت برشنا گفت‌وگو شده است و کارهای ابتدایی ارائۀ برق وارداتی به‌زودی آغاز خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: