شماری از باشنده‌گان ارزگان از بهای بلند برق شاکی‌اند و می‌گویند که بهای یک کیلووات برق دولتی در این ولایت به ۲۸ افغانی می‌رسد و مردم توان پرداخت آن را ندارند.

آنان می‌گویند که افزون بر این به‌دلیل دست‌رسی‌‌نداشتن به برق دولتی در شماری از مناطق، باشنده‌گان ناگزیر اند یک کیلووات برق را از شرکت‌های خصوصی به ۱۰۰ افغانی خریداری کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فایس‌بوک دنبال کنید

محمد‌نبی، یک تن از باشنده‌گان ارزگان، می‌گوید: «برق دولتی تنها در شهر و در فاصلۀ یک کیلومتری کار می‌کند و قیمت آن نیز هر کیلووات ۲۸ افغانی است، با آن‌هم ما به آن دست‌رسی نداریم. این‌جا یک شرکت خصوصی‌ست که هر کیلووات برق را به بهای ۲۰۰ روپیۀ پاکستانی به ما می‌فروشد و اکنون ما از آن استفاده می‌کنیم.»

حکمت‌الله، دیگر باشندۀ ارزگان، نیز می‌گوید که توان پرداخت بهای برق دولتی و خرید برق خصوصی را ندارند. او از امارت اسلامی می‌خواهد که بهای برق را در این ولایت کاهش دهد تا همه باشنده‌گان به آن دست‌رسی داشته باشند.

در همین حال، مسئولان محلی ارزگان نیز بهای بلند برق را می‌پذیرند و می‌گویند که هر کیلووات برق به مردم عام به ۲۸ افغانی، به اداره‌های دولتی به ۳۹ افغانی و به مؤسسه‌های خصوصی نیز ۴۲ افغانی تأمین می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

علی‌جان پوهنیار، سخنگوی والی ارزگان، به سلام‌وطندار می‌گوید امارت اسلامی در تلاش است که بهای برق را در این ولایت کاهش دهد و در زمینه برنامه‌یی را نیز روی‌دست دارد.

شهروندان پیش از این نیز در مرکز و شماری از ولایت‌ها از مشکلات در روند برق‌سانی و نیز بهای آن انتقاد کرده و خواهان توجه حکومت در زمینه شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: