سازمان همکاری اسلامی، از ایجاد دفتر این سازمان برای افغانستان در کابل خبر داده است. این سازمان امروز (یک‌شنبه، پانزدهم حوت/اسفند) در توییترش نوشته که محمدسعید العیاش، رئیس سازمان همکاری اسلامی، چهارشنبۀ هفتۀ گذشته دفترش در کابل را گشوده است.

سازمان همکاری اسلامی گفته که هدف از بازگشایی دفتر در کابل، هماهنگ‌کردن تلاش‌های بشردوستانۀ این سازمان با افغانستان و شرکای بین‌المللی است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این سازمان افزوده است که مطابق قطع‌نامۀ تصویب‌شده در نشست فوق‌العادۀ وزیران کشورهای اسلامی در اسلام‌آباد، از نظر منابع انسانی و مادی تقویت خواهد شد.

این سازمان تأکید کرده است که تعهدات خود را برای پشتی‌بانی از شهروندان افغانستان در زمینه‌های مختلف از این طریق انجام ‌می‌دهد.

دفتر سازمان همکاری اسلامی در افغانستان برای نخستین‌بار در حالی ایجاد شده است که وضعیت بشری در این کشور رو به وخامت است و هشدارها از بدترشدن بحران از سوی سازمان‌های بین‌المللی مطرح می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سازمان همکاری اسلامی، در ماه قوس اعلام کرد که کشورهای عضو این سازمان تعهد کرده‌اند، یک «صندوق امانتی بشردوستانه» برای افغانستان با پشتی‌بانی بانک توسعۀ اسلامی ایجاد ‌کنند.

این سازمان در پایان نشست فوق‌العادۀ شورای وزیران خارجۀ کشورهای عضو و نیز نماینده‌گانی از شمار دیگر کشورها، گفت که راه‌کار‌هایی را برای ارایۀ کمک‌های بشردوستانه به افغانستان در نظر گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: