دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد (اوچا)، اعلام کرده است که شهروندان افغانستان در بهار سال روان، با سطوح بی‌سابقه‌ی ناامنی غذایی، سوءتغذیه، کم‌بود آب و شرایطی شبیه خشک‌سالی روبه‌رو استند.

اوچا، روز گذشته -پنج‌شنبه، ۲۸ ثور- در تویتی گفته که بهار در افغانستان با سیلاب‌های ناگهانی، زمین‌لرزه و افزایش بیماری‌ها به هم‌راه بوده است.

اوچا می‌افزاید که برای رساندن کمک‌های اولیه به شهروندان افغانستان تا جون سال روان میلادی، به ۷۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار دالر امریکایی نیاز است. به گفته‌ی اوچا، این پول، برای ارائه‌ی مواد خوراکی، آب، کمک‌های اضطراری، صحت و آموزش هزینه خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل، چندی پیش نیز خواستار بودجه‌ی کافی و به ‌موقع برای رساندن کمک‌های انسان‌دوستانه در افغانستان شده بود.

اوچا گفته بود: «با بودجه‌ی کافی، شریکان بشردوستانه می‌توانند گرسنگی در مقیاس بزرگ را کاهش دهند، از شیوع بیماری جلوگیری کنند و احتمال مرگ زنان را در هنگام زایمان، کاهش دهند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

بر اساس آمار اوچا، ۲۸ میلیون شهروند افغانستان به کمک‌های انسان‌دوستانه نیاز دارند که برای فراهم‌سازی نیاز این شمار از شهروندان، به چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون دالر نیاز است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: